Rodzinne soboty w Muzeum Gdańska. Mała historia Gdańska

📅 sobota 30.11.2019
🎫 8zł
Rodzinne soboty w Muzeum Gdańska. Baśnie Jana Uphagena
Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu Rodzinne Muzeum Gdańska.
30 listopada poznawać będziemy bogatą, czasem zaskakującą, historię naszego miasta.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach tematycznych przygotowanych z myślą o rodzinach z dziećmi w wieku 3-10 lat. Spotykamy się w weekendy w wybranych oddziałach Muzeum Gdańska. Każde spotkanie jest nie tylko kontaktem z historią i dziedzictwem naszego miasta. To także doskonała okazja do twórczego spędzania czasu z dziećmi oraz w gronie przyjaciół. Naszym celem jest zainteresowanie dzieci ich dziedzictwem, przybliżenie najbliższego środowiska oraz kształtowanie świadomości własnych korzeni.

Na tych zajęciach poznamy najciekawsze fakty z bogatej historii naszego miasta. Czy nasze miasto było kiedyś państwem? Ile lat ma Gdańsk? Na czyją pomoc mogli liczyć gdańszczanie w razie niebezpieczeństwa? Czy żyli tutaj również wielcy badacze, odkrywcy, pisarze?

Termin: 30 listopada 2019, godzina 12.00-13.00
Miejsce: Ratusz Głównego Miasta
Zapisy: +48 789 449 685 lub
e-mail: edukacja@muzeumgdansk.pl
Płatność: 8 zł od osoby, płatne w kasie w dniu zajęć.

Czy i jak motywować dzieci