Rodzinne Poranki Operowe

📅 niedziela 06.12.2015
Rodzinne Poranki Operowe

„Rzekoma ogrodniczka" to spektakl dla dzieci oparty na operze komicznej Wolfganga Amadeusza Mozarta „La finta giardiniera". Tytułowa bohaterka to ogrodniczka Sandrina pracująca w domu burmistrza. Nikt z domowników nie wie, że pod postacią pięknej służącej ukrywa się markiza Violante, która w ten sposób chciała uciec przed ukochanym. Niespodziewanie w Sandrinie zakochuje się burmistrz, a jest to dopiero początek miłosnych perypetii. Ta pełna humoru i niespodziewanych zwrotów akcji historia spotkała się już z entuzjastycznym przyjęciem najmłodszej publiczności.

Rodzinne Poranki Operowe to cieszący się wielką popularnością cykl edukacyjny Warszawskiej Opery Kameralnej przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W programie niedzielnych spotkań znajdują się opracowane dla dzieci skrócone przedstawienia Warszawskiej Opery Kameralnej w wykonaniu znakomitych śpiewaków z towarzyszeniem zespołu kameralnego. Spotkania prowadzi narrator – Pan Libretto, w którego postać wciela się znany aktor Andrzej Ferenc. Poranki w zabawny, lekki i przystępny sposób wprowadzają najmłodszych widzów w świat opery.

Spektakle składają się z dwóch części (każda po 25 minut) i przerwy, podczas której rodzice i dzieci uczestniczą w zabawach, mają też okazję porozmawiać z wykonawcami i oglądać instrumenty. Całość trwa około 70 minut.

„Rzekoma ogrodniczka", 6 grudnia, reż. Jitka Stokalska, bilety 20 zł, Teatr Warszawskiej Opery Kameralnej, al. Solidarności 76 b

RZEKOMA OGRODNICZKA

przedstawienie dla dzieci według opery La finta giardiniera W.A. Mozarta

6 grudnia 2015, godz. 10.30, 12.15

Bilety w cenie 20 zł

Bilety do nabycia na www.bilety.operakameralna.pl i w kasie biletowej WOK .