Rodzinne Poranki Muzyczne w Muzeum Pana Tadeusza

Rynek 6, 50-106 Wrocław mapa

sobota 10.06.2023

10

Rodzinne Poranki Muzyczne - atrakcje dla dzieci i rodziców Wrocław 2019

Cykl zachęcający do uczestniczenia w kulturze już od najmłodszych lat, stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności świadomego i twórczego odbioru muzyki. Koncerty tematyczne skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Każdy poranek będzie połączony z działaniami, które przybliżą słuchaczom brzmienia rozmaitych instrumentów oraz pozwolą poznać różnorodność dźwiękowych i rytmicznych światów. Spotkania będą się odbywać w Salonie romantycznym.

Spektakl „Nutki z Królestwa Muzyki”

10 czerwca 2023 (sobota), godz. 11.00

Muzyczna bajka pt. „Nutki z Królestwa Muzyki – Urodziny Piosenki” to historia wzorowana na książce Lidii Bajkowskiej „Nutki z Królestwa Muzyki. Muzyka dla najmłodszych”, której towarzyszy improwizacja fortepianowa i śpiew wielogłosowy. Na potrzeby tej inicjatywy powstały autorskie piosenki nawiązujące tematem do książki, m.in.: „Urodziny Piosenki”„Piosenka Smyczka”„Czarne klawisze” i „Piosenka Finałowa”. Autorkami bajki są byłe członkinie Koła Artystyczno-Naukowego Edukacji Muzycznej, absolwentki Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

Spektakl „Nutki z Królestwa Muzyki” stanowi kontynuację „Muzycznej bajki”, prezentowanej w Salonie Romantycznym Muzeum Pana Tadeusza 4 grudnia 2022 roku. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych – również osoby, które nie widziały poprzedniej części.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu logo

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

Muzeum Pana Tadeusza to miejsce w samym centrum Wrocławia, w którym łączą się historia i współczesność. Naszą misją jest pokazanie rangi dzieła Adama Mickiewicza w zmieniającej się rzeczywistości historycznej i kulturalnej Europy na …

Więcej

Adres:

Kamienica Pod Złotym Słońcem
Rynek 6, 50-126 Wrocław
Kontakt:

71 75 50 640
info@ossolineum.pl
http://www.muzeumpanatadeusza.pl/
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:koncertmuzykarodzina