Rodzinne Poranki Muzyczne w Muzeum Pana Tadeusza

Rynek 6, 50-106 Wrocław mapa

niedziela 29.05.2022

5

Rodzinne Poranki Muzyczne - atrakcje dla dzieci i rodziców Wrocław 2019

Cykl zachęcający do uczestniczenia w kulturze już od najmłodszych lat, stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności świadomego i twórczego odbioru muzyki. Koncerty tematyczne skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Każdy poranek będzie połączony z działaniami, które przybliżą słuchaczom brzmienia rozmaitych instrumentów oraz pozwolą poznać różnorodność dźwiękowych i rytmicznych światów. Spotkania będą się odbywać w Salonie romantycznym.

„Hej, na wrocławskim rynku!”

  • 8 maja 2022 (niedziela), godz. 11.00

Bum, bum, bum – zróbmy szum!

  • 29 maja 2022 (niedziela), godz. 11.00

prowadzenie:
Aleksandra Szymańska – rytmiczka, dyrygentka chóralna i animatorka kultury, inicjatorka Rodzinnych Poranków Muzycznych w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. Na co dzień pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Tworzy przedstawienia dla dzieci, prowadzi warsztaty z zakresu rytmiki i emisji głosu dla nauczycieli. Od lat poszerza swoją wiedzę i umiejętności w dziedzinie rytmiki E. Jaques-Dalcroze’a i teorii uczenia się muzyki według E. E. Gordona. Naukę gry na fortepianie i śpiewu chóralnego zaczęła w wieku 6 lat, w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Jadwigi Szajny-Lewandowskiej w Oławie. Następnie ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu na Wydziale Rytmiki i Wydziale Wokalnym w klasie prof. dr hab. Bogdana Makala. Jest absolwentką studiów magisterskich edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, specjalność edukacja muzyczna oraz prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej. Obecnie studiuje na II roku studiów magisterskich na kierunku teoria muzyki na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Swoją technikę wokalną rozwija w projekcie Polski Narodowy Chór Młodzieżowy od 2017 roku. Od tego samego roku jest również animatorką na spektaklach dla dzieci organizowanych przez Fundację Sound Factory oraz prowadzi Chór Melomana w Narodowym Forum Muzyki. Od lat prowadzi rytmikę w przedszkolach, a od 2018 r. kształcenie słuchu, audycje muzyczne i chór w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Strzelinie, a także wiedzę o muzyce, warsztaty dźwięków konkretnych i improwizowanych oraz projekty interdyscyplinarne w Policealnym Studium Animatorów Kultury SKIBA we Wrocławiu. Od 2018 jest asystentem prof. dr hab. Agnieszki Franków-Żelazny w Chórze Fenix w Narodowym Forum Muzyki, od 2020 roku współpracuje z firmą Nutki dla smyka i Centrum Edukacyjnym NFM. Od 2021 roku prowadzi również zajęcia dla dzieci w Operze Wrocławskiej.

wstęp: 5 zł od osoby, liczba miejsc ograniczona, bilety dostępne online oraz w kasach muzeum (ze względu na obostrzenia prosimy, aby na jedno dziecko przypadał maksymalnie jeden opiekun).

Zrelaksowana Mama

Warsztaty świadomego rodzicielstwa

Jak być mamą zadowoloną z życia i jednocześnie zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo? Jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami?

Naucz się komunikować się z dzieckiem bez przemocy, wyznaczać granice, regenerować siły, świadomie przeżywać swoje macierzyństwo i cieszyć się nim.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu logo

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

Muzeum Pana Tadeusza to miejsce w samym centrum Wrocławia, w którym łączą się historia i współczesność. Naszą misją jest pokazanie rangi dzieła Adama Mickiewicza w zmieniającej się rzeczywistości historycznej i kulturalnej Europy na …

Więcej

Adres:

Kamienica Pod Złotym Słońcem
Rynek 6, 50-126 Wrocław
Kontakt:

71 75 50 640
info@ossolineum.pl
http://www.muzeumpanatadeusza.pl/
facebook

ZOBACZ TAKŻE:koncertmuzykarodzina