Rodzinne Poranki Muzyczne w Muzeum pana Tadeusza – Parę słów o wiolonczeli

Rynek 6, 50-106 Wrocław mapa

niedziela 28.04.2019

Rodzinne Poranki Muzyczne - atrakcje dla dzieci i rodziców Wrocław 2019

Cykl zachęcający do uczestniczenia w kulturze już od najmłodszych lat, stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności świadomego i twórczego odbioru muzyki. Koncerty tematyczne skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym. Każdy poranek będzie połączony z działaniami, które przybliżą słuchaczom brzmienia rozmaitych instrumentów oraz pozwolą poznać różnorodność dźwiękowych i rytmicznych światów. Spotkania będą się odbywać w Salonie romantycznym.

wstęp: 5 zł od osoby, liczba miejsc ograniczona, bilety dostępne online oraz w kasach muzeum

KWIECIEŃ 2019

• 28 kwietnia 2019 (niedziela), 11.00–12.00
    Aleksandra Dudycz i Julianna Jurkiewicz – sopran i alt
    Najpiękniejszy z instrumentów – głos ludzki
  • >>kup bilet online
    bilety będą dostępne od 20 marca 2019

Aleksandra Dudycz – studentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej na kierunku „Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej” oraz na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii na kierunku „Teoria Muzyki”. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. R. Bukowskiego we Wrocławiu na Wydziale Rytmiki oraz uczennica Wydziału Wokalnego. Na co dzień pracuje z dziećmi, prowadząc rytmikę w przedszkolu. Od 2017 roku prowadzi Chór Melomana działający przy Narodowym Forum Muzyki.

Julianna Jurkiewicz – swoją edukację muzyczną rozpoczęła w 2005 r. w Szkole Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu, w klasie perkusji. W tym czasie była także członkiem chóru Con brio, z którym zdobywała liczne nagrody w konkursach ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Szkołę Muzyczną I st. ukończyła z wyróżnieniem w 2012 r. W tym samym roku rozpoczęła edukację w Szkole Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu. Grała z wieloma orkiestrami oraz zespołami kameralnymi, m. in. Orkiestrą Symfoniczną SM II, Orkiestrą Dętą SM II, Rebel Babel Ensemble , Orkiestrą Dętą Hanys Band, Wrocław Wielbi. Od 2016 r. studentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej. Obecnie jest członkiem chóru Feichtinum AM, Studenckiego Koła Artystyczno – Naukowego Wokalnej Muzyki Dawnej, Zespołu Wokalnego Rondo, Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego, z którymi koncertowała już w wielu miastach Polski i Europy.

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu logo

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

Muzeum Pana Tadeusza to miejsce w samym centrum Wrocławia, w którym łączą się historia i współczesność. Naszą misją jest pokazanie rangi dzieła Adama Mickiewicza w zmieniającej się rzeczywistości historycznej i kulturalnej Europy na …

Kamienica Pod Złotym Słońcem