Rodzinne Poranki Muzyczne w Muzeum Pana Tadeusza

Rynek 6, 50-106 Wrocław mapa

niedziela 10.12.2023

10

Rodzinne Poranki Muzyczne - atrakcje dla dzieci i rodziców Wrocław 2019

Cykl zachęcający do uczestniczenia w kulturze już od najmłodszych lat, stworzony z myślą o rozwijaniu umiejętności świadomego i twórczego odbioru muzyki. Koncerty tematyczne skierowane są do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Każdy poranek będzie połączony z działaniami, które przybliżą słuchaczom brzmienia rozmaitych instrumentów oraz pozwolą poznać różnorodność dźwiękowych i rytmicznych światów. Spotkania będą się odbywać w Salonie romantycznym.

grudzień 2023


Proste i poprzeczne flety bajeczne

  • 10 grudnia 2023 (niedziela) 
  • prowadzenie: Gabriela Cybuch (flet prosty i poprzeczny)

Gabriela Cybuch – flecistka, muzykoterapeutka i nauczycielka śpiewu. Absolwentka studiów magisterskich na Akademii Muzycznej we Wrocławiu na specjalności muzykoterapia. Flecistka i wokalistka czynnie działająca przy licznych projektach muzycznych (m. in. zespół Fox in the Box, Francis Tuan, Bethel, Wrocławska Orkiestra Wszechmuzyczna) i współpracująca przy projektach teatralnych (współautorka muzyki do monodramu „Te sprawy”). Współpracuje z Dolnośląskim Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji, Wrocławską Szkołą Śpiewu oraz przedszkolem Serduszkowo, jako muzykoterapeutka i nauczycielka.


Spektakl Muzyczna Bajka, cz. I

  • 17 grudnia 2023 (niedziela) 

„Muzyczna bajka” to historia wzorowana na książce Lidii Bajkowskiej „Bajka o Piosence i Nutkach”, której towarzyszy improwizacja fortepianowa. Na potrzeby tej inicjatywy powstały autorskie piosenki nawiązujące tematem do książki: „Piosenka, Piosenka”, „Klawiatura”, „Mole”, „Profesor Wiolin i Bas”, „Piosenka o nutkach” oraz finałowa „Nasza bajka”. Autorkami „Muzycznej bajki” są byłe członkinie Koła Artystyczno-Naukowego Edukacji Muzycznej, absolwentki Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

scenariusz:

Paulina Michalska

Melisa Bereżańska

Aleksandra Szymańska

Karolina Altmajer-Moskal

Samodzielne Rodzicielstwo
Samodzielne Rodzicielstwo -wideoporadmik dla rodziców

Anna Kubiak

występują:

Mateusz Czajka

Dominik Jarocki

Julianna Jurkiewicz

Paulina Michalska

Aleksandra Szymańska

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu logo

Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu

Muzeum Pana Tadeusza to miejsce w samym centrum Wrocławia, w którym łączą się historia i współczesność. Naszą misją jest pokazanie rangi dzieła Adama Mickiewicza w zmieniającej się rzeczywistości historycznej i kulturalnej Europy na …

Więcej

Adres:

Kamienica Pod Złotym Słońcem
Rynek 6, 50-126 Wrocław
Kontakt:

71 75 50 640
info@ossolineum.pl
http://www.muzeumpanatadeusza.pl/
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:koncertmuzykarodzina