Rodzinne oprowadzanie – Strachy Na Lachy: oprowadzanie w ramach Weekendu na Szlaku Piastowskim

Brama Poznania, Gdańska 2 mapa

niedziela 23.06.2019

Rodzinne oprowadzanie – Poszukiwacze skarbów

Dawno, dawno temu, gdy jesienne dni stawały się coraz krótsze, a wszyscy szykowali się na rychłe nadejście zimy, życie zwalniało swój bieg, zwierzęta szukały ciepłego i wygodnego schronienia na nadchodzące mrozy, a mieszkańcy Ostrowa Tumskiego zbierali plony całorocznej, ciężkiej pracy. W owym czasie ludzie zamykali się szczelnie w swoich domostwach. Nie byli tam jednak sami… wraz z nimi zamieszkiwały bowiem różne tajemnicze stwory. Dlatego, gdy zachodziło słońce, część niezjedzonych posiłków zostawiano na progach chat dla dobrych skrzatów, a wstając z pierwszymi promieniami jutrzenki, starano się nie spłoszyć drzemiących strzyg. Ludzie wiedzieli bowiem, że licho nie śpi, a południce bywają bardzo niebezpieczne. Gdy zbliżali się do wody, uważali na zdradliwe wodniki i rusałki, a przy polnych drogach wypatrywali niespokojnych mieszkańców wierzbowej korony. Gdzie podziały się te wszystkie istoty towarzyszące niegdyś ludziom? Spróbujmy ich poszukać!

Zapraszamy najmłodszych poszukiwaczy przygód w wieku od 6 do 10 lat wraz z opiekunami do Bramy Poznania, przez którą dostaniemy się do świata słowiańskich duchów i upiorów.

Oprowadzanie w ramach IV Weekendu na Szlaku Piastowskim.

Najbliższy termin: 23 czerwca, niedziela, godz. 11:00 Oprowadzanie bezpłatne, obowiązują zapisy pod nr tel. 61 647 7634.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Rodzinne oprowadzanie – Strachy Na Lachy: oprowadzanie w ramach Weekendu na Szlaku Piastowskim

Brama Poznania Ichot

Brama Poznania - nowy kierunek zwiedzania Brama Poznania, czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, to instytucja, która odwołując się do ponad tysiącletniej historii poznańskiej Wyspy Katedralnej odkrywa przed zwiedzającymi miejsce narodzin polskiej państwowości. Stanowi ona przykład …

Więcej

Adres:

Ostrów Tumski
Poznań


Kontakt:

http://bramapoznania.pl

ZOBACZ TAKŻE:historiaspacer