Rodzinne Mikołajki w Konsulacie. Warsztaty świąteczne

Rodzinne Mikołajki w Konsulacie. Warsztaty świąteczne

Konsulat Kultury, ul. Jana z Kolna 25
🗺 mapa
📅 sobota 09.12.2023
🎫 10zł
Rodzinne Mikołajki w Konsulacie. Warsztaty świąteczne
9 grudnia w przestrzeni Konsulatu Kultury zagoszczą rodzinne świąteczne warsztaty dla najmłodszych! 

Łańcuchy choinkowe, ozdoby z ceramiki, makramowe cuda, tworzenie dekoracji przy użyciu techniki decoupage i warsztaty w duchu zero waste – zarówno dla najmłodszych (ozdoby z kartonu), jak i nieco starszych (świąteczne wieńce ze ścinków).
Zobaczcie, jakie zajęcia przygotowaliśmy – gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie!

10:00 | Ozdoby Świąteczne – najmłodszymi rączkami
Ho, ho, ho! Zbliżają się święta, a my już teraz zapraszamy do magicznej krainy kreatywności!  Niech rączki maluchów zatapiają się w kolorach, a ich wyobraźnia rozbłyska niczym choinka w wigilijną noc. Wspólnie z rodzicami stworzymy najdłuższy łańcuch choinkowy oraz wyjątkowe ozdoby.
Kiedy? 10:00-11:00  Cena: 10 zł / dziecko  Preferencje wiekowe: 2-4 lata, wspólnie z rodzicami

11:00 | Magiczny Świat Ceramiki
Niezapomniane zajęcia ceramiczne – pełne kreatywności i radości. Dzieci wraz z rodzicami będą tworzyć wyjątkowe ozdoby choinkowe.  Szczególnej magii dodadzą im piękne szkliwo, które imituje spękany lód ❄, nadając ozdobom niepowtarzalny, świąteczny blask! Prace zostaną dwukrotnie wypalone w specjalnym piecu do ceramiki, nabierając trwałości i uroku.
Wasze dzieła będą gotowe do odbioru od 18.12. w Konsulacie Kultury.
Kiedy? 11:00-12:30  Cena: 10 zł / dziecko  Preferencje wiekowe: 6+, wspólnie z rodzicami

11.00 | Świąteczna Makrama: Rodzinne warsztaty twórczego węzłowania
Warsztaty, podczas których stworzymy niezwykłe ozdoby świąteczne w technice makrama! Wykonamy urocze Mikołaje w czapeczkach, anielskie figurki, ozdoby z drewnianych koralików oraz piękne choinki i proporczyki.
Mali twórcy będą mogli zawiesić swoje wyjątkowe prace nie tylko na choince, ale również wszędzie tam, gdzie tylko zechcą, bo sztuka makramy jest niezwykle wszechstronna i kreatywna.  Dołączcie do naszej magicznej pracowni, gdzie każdy węzeł i każdy koralik to krok w stronę wyjątkowej świątecznej ozdoby!
Kiedy? 11:00-12:30  Cena: 10 zł / dziecko  Preferencje wiekowe: 6+, wspólnie z rodzicami

12.00 | Kartonomagia Świąteczna: Rodzinne warsztaty dekoracji z kartonu
Jak stworzyć w domu świąteczną atmosferę i sprawić, aby magia świąt nie zgubiła się w nawale obowiązków?  Najlepiej przyjść całą rodziną w sobotnie przedpołudnie do Konsulatu Kultury, gdzie wspólnie stworzymy piękne dekoracje świąteczne z materiałów, które na ogół są wyrzucane – kartonowych opakowań.  Wykonamy kartonowe domki w formie zawieszek na choinkę, girland czy też dekoracji okiennych, które uczestnicy zabiorą ze sobą, aby pięknie udekorować swój dom.
Kiedy? 12:00-13:00  Cena: 10 zł / dziecko  Preferencje wiekowe: 4-6 lata, wspólnie z rodzicami

13.00 | Decoupage na Święta: Klej, magia, twórczy klimat!
Wykorzystamy niecodzienną technikę zdobień, jaką jest decoupage. Dzięki kilku magicznym ruchom stempelka, kleju i chusteczki stworzymy niecodzienne dekoracje świąteczne.  Przeniesiemy się razem w świat magii świat – to cudowny moment na budowanie relacji emocjonalnej pomiędzy rodzicem i dzieckiem. Okazją do tego są nasze rodzinne warsztaty!
Kiedy? 13:00-14:30  Cena: 10 zł / dziecko  Preferencje wiekowe: 5+, wspólnie z rodzicami

16.00 | Zero Waste Wianki: Świąteczne dekoracje ze skrawków
Najstarszych zapraszamy na „Świąteczne wieńce ze ścinków”. To propozycja warsztatów w duchu zero waste – wykorzystujemy skrawki materiałów, aby stworzyć wyjątkowe dekoracje.
Ze stosu pozornie nieprzydatnych resztek tkanin, które ktoś inny dawno wyrzuciłby do śmieci, uczestnicy wybiorą swoje ulubione wzory i kolory. Zaproponujemy klasyczne barwy świąteczne – zieleń, czerwony i biały oraz bardziej stonowane – beże i złoto.
Paski materiałów zawiążemy na obręczy (zrobimy ją z drucianego wieszaka) i w ten sposób stworzymy piękny wieniec.  Każdy ozdobi go według uznania – do dyspozycji będą naturalne elementy dekoracyjne, takie jak szyszki czy patyki, pierniki itp. Swoimi wyjątkowymi wieńcami świątecznymi udekorujemy drzwi wejściowe lub zawiesimy go w oknie.
Kiedy? 16:00-18:00  Cena: 10 zł / osoba  Preferencje wiekowe: +14

10:00-16:00 | Rodzinne fotografie w świątecznym klimacie!
Zapraszamy na rodzinną, szybką minisesję zdjęciową w świątecznym stylu.  Dostaniecie od nas na miejscu 3 wydrukowane zdjęcia, chętni będą mogli je również otrzymać w wersji cyfrowej.
Zdjęcia wykonujemy co 10 minut od 10:00 do 16:00.
Kiedy? 10:00-16:00 (co 10 minut) Cena: 30 zł / rodzina (maksymalnie 2 osoby dorosłe + dzieci)
Obowiązuje zakup biletów na konkretną godzinę. Prosimy o przyjście chwilę wcześniej.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie