Rodzinne Mikołajki w CK Zamek

Centrum Kultury Zamek, pl. Świętojański 1
📅 niedziela 05.12.2021
Rodzinne Mikołajki w CK Zamek

Organizatorzy zapraszają na rodzinną, mikołajkową niedzielę w CK Zamek. O 11:00 w sali 101 znana najmłodszym Magda Truszkowska-Reut wraz z muzykami zagra świąteczny koncert. Siadamy na dywanie, bierzemy dzwoneczki i dajmy się porwać świątecznym piosenkom przygotowanym specjalnie dla najmłodszych słuchaczy.

Następnie o 13.00 przebudujemy salę widowiskową w wielkie świąteczne miasteczko. Razem z Tekturowo zbudujemy nastrojowe, oprószone śniegiem domki, uliczki, drzewka – z tektury oczywiście. Na koniec podświetlimy naszą makietę.

Koncert Mikołajkowy dla dzieci
Gu-gu grajki

Wszyscy czekamy na pierwszy śnieg, zapach choinek i pierników. Jak każdego roku, najbardziej niecierpliwią się najmłodsi. Na rozpoczęcie tego wyjątkowego czasu przygotowaliśmy dla nich koncert mikołajkowy z elementami teorii uczenia się muzyki E.E. Gordona, podczas którego głosem i instrumentami wprowadzimy uczestników w nastrój nadchodzącej zimy.
W programie melodyczne i rytmiczne rozmaitości dla ucha malucha – śpiewanki w różnorodnych skalach i humorystyczne rymowanki w prostym i nietypowych metrum, a także autorskie aranżacje znanych utworów muzyki klasycznej. Nie zabraknie dźwięków najbardziej wyczekiwanych o tej porze roku – dzwonków i stukotu kopyt…Czy to Mikołaj już jedzie?
Koncert bez ograniczeń wiekowych.
Występują: Magdalena Truszkowska-Reut (Mamusic – pracownia muzyczna), Magdalena Szmajdzińska (Śpiewajmy Dzieciom), Marta Kilian (Muzytulka)
Bilety: 15 zł/osoba – link do biletów.

Godz. 13.00
Warsztaty Poszukiwacze śniegu

Budujemy wielkoformatowe , podświetlane miasteczko z tektury
Razem z Kasią Bury z Tekturowo wyruszymy na poszukiwanie zimy w mieście. Razem zbudujemy tekturowe, zimowe miasto, które na koniec efektownie podświetlimy.
Będziemy pracować wielkoformatowo z dość dużym rozmachem, tworząc makiety oraz konstrukcje z tektury i papieru – sala widowiskowa w Zamku daje nam takie możliwości. Nauczymy się współdziałać i pracować w grupie, dzielić się pomysłami oraz wzajemnie inspirować.
Bilety: 10 zł/osoba – link do biletów.