Atrakcje dla dzieci na Wyspie Słodowej

Wyspa Słodowa, Wrocław
📅 niedziela 28.08.2016
Rodzinna niedziela na wyspie słodowej

Już niebawem, 28 sierpnia spotkamy się na Wyspie Słodowej, by z uśmiechem na twarzy pożegnać wakacje i z energią wrócić do szkoły lub przedszkola. Najmłodszych zabierzemy w ekscytująca podróż w świat matematycznych i fizycznych eksperymentów, a także zachęcimy do aktywności fizycznej z elementami koszykówki. Sprawdźcie program najbliższego pikniku.

Przedmioty ścisłe wcale nie muszą być trudne, a tym bardziej grozić nudą. Razem z Centrum Edukacyjnym Strefa Bystrzaka uczestnicy będą mieli okazję zbudować most bez gwoździ, wyplątać się ze sznurkowej pułapki, zobaczyć liczby piramidalne oraz skorzystać z wielu innych atrakcji ze świata matematyki i fizyki.

Po zajęciach edukacyjnych przyjdzie czas na odrobinę sportu, w programie koszykówka dla dzieci. Specjalnie dla najmłodszych Basket Kids przygotuje tory przeszkód oraz zabawy ruchowe z elementami koszykówki. Zajęcia przeznaczone są dla uczestników w wieku od 2,5 do 9 lat.

Rodzinnie zapraszamy także na rozgrywki gier planszowych. Zdrowa rywalizacja i mnóstwo zabawy – tradycyjnie już w niedzielę biały namiot wypełnią propozycje polskich i zagranicznych wydawców, a zasady gier tłumaczyć będą doświadczeni animatorzy. W planszówki zagrać można zarówno przy stolikach dostępnych w wypożyczalni lub zabierając je na koc czy karimatę.

Podczas pikniku nie zabraknie występów artystycznych. O godz. 16.00 zobaczymy tańce śląskie w wykonaniu grupy dziecięcej Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „Wrocław”. Dodatkowo przy stanowisku zespołu będzie można wykonać ozdoby ludowe. W świat dancehallu wprowadzi nas natomiast grupa taneczna Mad Gyals. Dzieci będą miały również okazję spotkać na Wyspie przesympatycznego klauna, w którego rolę wcieli się Tomasz Żytka – aktor teatru ARKA i Teatru Formy.

Więcej o programie pikniku można przeczytać TUTAJ.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Na wszystkie atrakcje zapraszamy od godz. 13.00.

Termin:

28.08.2016 (niedziela),