Rodzinna gra miejska Alfabet Lodzermenscha – Urodziny Łodzi

📅 piątek 26.07.2019 do niedziela 28.07.2019
🎫 1zł
Rodzinna gra miejska Alfabet Lodzermenscha – Urodziny Łodzi
Jeszcze stosunkowo niedawno większość mieszkańców Łodzi stanowili pracownicy włókienniczych fabryk oraz zakładów rzemieślniczych, a słownictwo związane z ich miejscami pracy wypełniało uliczne i domowe rozmowy. Dziś jednak rzadko można usłyszeć te charakterystyczne nazwy czy terminy. Podczas gry miejskiej przygotowanej przez Muzeum Miasta Łodzi z okazji obchodów Urodzin Łodzi uczestnicy będą mieć szansę odkrycia na nowo zapomniane określenia i poznania historii łódzkiego przemysłu oraz ludzi, którzy go tworzyli.

Zapraszamy do Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy Ogrodowej 15, w dniach 26-28 lipca 2019 w godzinach otwarcia Muzeum (12:00-18:00). Uczestnicy otrzymają indywidualne karty, które będą wypełniać rozwiązując zagadki. Startować w questingu można w grupach lub indywidualnie.

Cykl warsztatów jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

26, 27, 28.07 – 12:00 – 18:00, Bilety: 1 zł / os. (bilet ulgowy), 3 zł / os. (bilet normalny)