Rodzinna Chanuka z Muzeum POLIN

Warszawa i online mapa

niedziela 12.12.2021

Rodzinna Chanuka z Muzeum POLIN

Muzeum POLIN zaprasza na rodzinną, pełną ciepła i światła Chanukę 2021, tym razem pod hasłem „Chanukobusem przez Warszawę”.

W tym roku światła Chanuki rozbłysną w różnych częściach Warszawy.  W niedzielę 12 grudnia Muzeum POLIN ruszy bowiem w trasę z mobilnymi, rodzinnymi warsztatami chanukowymi. Będziemy wspólnie muzykować i bawić się przy tradycyjnych chanukowych melodiach z Kapelą Niwińskich, składać i ozdabiać drewniane chanukije oraz jeść pyszne pączki. Spotkamy się bezpiecznie na świeżym powietrzu w piękny, rześki grudniowy dzień.

Dla tych, którzy nie będą mogli być w Warszawie Muzeum POLIN przygotowało program online: koncert przyjazny sensorycznie „Chanukowy oktet” oraz spektakl online „Osiem płomyków” przygotowany przez Białostocki Teatr Lalek.

PROGRAM:

STACJONARNY

  • 10:00-18:00 – szukajcie  wesołego, muzealnego Chanukobusu,  gdzie będą na Was czekać przepyszne pączki, dzieci dostaną piękne drewniane chanukije do własnoręcznego ozdobienia, a kapela Niwińskich będzie uczyć tradycyjnych chanukowych piosenek.
    Lista miejsc, gdzie pojawi się  Chanukobus >>> https://bit.ly/3l4XrwS

ONLINE

  • 11:00 – „Chanukowy oktet” – koncert przyjazny sensorycznie
    Kanał YouTube oraz Facebook Muzeum POLIN

8 wiolonczel na 8 dni Chanuki! Podczas kolejnego koncertu przyjaznego sensorycznie poznacie historię i zwyczaje związane ze świętem Chanuka. A wszystko to przy muzyce w wykonaniu znakomitego oktetu wiolonczelowego pod wodzą Roberta Putowskiego. Koncert dostosowany jest do potrzeb dzieci ze spektrum autyzmu.

Zanurzymy się w historię chanukową podejrzaną przez „dziurkę od klucza”. W radosnym oczekiwaniu na święto razem z bohaterami zapalimy świece, zagramy w bączka, czyli tradycyjnego drejdla, poznamy chanukowe melodie i smaki. Spektakl przygotował dla Muzeum POLIN Białostocki Teatr Lalek.

 

SZCZEGÓŁY https://bit.ly/3l4XrwS

 

***

Partnerzy: JCC Warszawa – Centrum Społeczności Żydowskiej, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Muzeum Pragi oraz Białostocki Teatr Lalek.

Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy.Fundusze norweskie i EOG | EEA and Norway Grants | Ambasada Norwegii w Polsce| #Funduszenorweskie i #EOG #EEANorwayGrants | Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Rodzinna Chanuka z Muzeum POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

U króla Maciusia - miejsce edukacji rodzinnej i przestrzeń zabaw dla dzieci w Muzeum zapraszają na warsztaty i zabawę. SPRAWDŹ AKTUALNĄ OFERTĘ Muzeum POLIN jest pierwszą w Polsce publiczno-prywatną instytucją tworzoną wspólnie przez rząd, samorząd lokalny …

Więcej

Adres:

ul. Mordechaja Anielewicza 6
00-157 WarszawaKontakt:

+48 22 47 10 327
info@polin.pl
http://www.polin.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:teatrzwyczaje