Rodzic i ja, spotkania rodzinne w Bytomiu

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy pl. Jana III Sobieskiego 2, Centrum Edukacji mapa

sobota 17.12.2016

10 zł

Rodzic i ja Muzeum Górnośląskie

Zajęcia z cyklu Rodzic i ja są alternatywą dla spotkań kierowanych tylko do dzieci lub tylko do osób dorosłych i stanowią formę pomostu międzypokoleniowego.

Magia świąt – ozdoby świąteczne

Data: 17 grudnia 2016 (sobota), godz. 12.30

Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy pl. Jana III Sobieskiego 2, Centrum Edukacji

Prowadzący: Zuzanna Orzeł, Magdalena Pospieszałowska

Koszt: 10 zł/zapisy

Na zdjęciu: potworzaki, fot. Małgorzata Iwanek

****

„Rodzic i ja” – nowa propozycja Muzeum Górnośląskiego – to cykl spotkań rodzinnych zachęcających do świadomej, twórczej aktywności dzieci i dorosłych oraz do współpracy między pokoleniami.

Wielotematyczne spotkania „Rodzic i ja” będą okazją do wspólnej, mądrej zabawy oraz do zdobywania wiedzy z zakresu sztuk plastycznych. Warsztaty będą rozwijać umiejętności manualne, a także wyjaśniać rodzicom, jak proponowane działania wpływają na osobowość dzieci, na ich kreatywność, myślenie abstrakcyjne, planowanie, spontaniczność, dobór, harmonizowanie – cechy niezbędne w dorosłym życiu. Kolejną zaletą zajęć będzie wzmacnianie relacji między rodzicem a dzieckiem.

Na pomysł zorganizowania rodzinnych warsztatów wpadli rodzice, których dzieci uczęszczają na zajęcia w Muzeum Górnośląskim. Dorośli, patrząc na swoje pociechy, również czują potrzebę twórczego rozwoju, chcą poznawać zasady kompozycji, techniki nie tylko teoretycznie, ale również w praktyce. Proponując cykl „Rodzic i ja”, pracownicy Działu Edukacji Muzeum Górnośląskiego wzorują się na doświadczeniach barcelońskich muzeów, które od kilku lat regularnie prowadzą tego typu zajęcia dla rodzin.

Na kolejnych zajęciach będą stopniowo rozwijane umiejętności związane z kompozycją, użyciem kolorów i technikami graficznymi. Podczas każdego spotkania uczestnicy wykonają swoje własne prace. Zobaczymy, jak twórczość plastyczna wpływa na nasze widzenie świata i zdolności decyzyjne. Czy każdy, niezależnie od wieku bądź wykonywanego zawodu może rozwijać umiejętności plastyczne? Zdecydowanie tak!

Warsztaty Rodzic i ja będą prowadzone przez cały rok szkolny 2016/2017, raz lub dwa razy w miesiącu, w Centrum Edukacji Muzeum Górnośląskiego. Zainteresowane osoby mogą uczestniczyć w całym cyklu lub w poszczególnych spotkaniach. Koszt jednorazowego uczestnictwa to 10 zł od pary (rodzic i dziecko). Obowiązują zapisy (dwa tygodnie przed terminem zajęć), które prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą więcej wiedzieć, rozumieć, dostrzegać i którzy mają ochotę na trochę spontaniczności.

Spotkania z cyklu Rodzic i ja:

3 września, godz. 12.30 – Potworzaki na dobry początek

1 października, godz. 12.30 – Biało na czarnym. Kontrasty

22 października, godz. 12.30 – Od morza do chmur i z powrotem. Rzecz o kompozycji

5 listopada, 12.30 – Czarno na białym. Linoryt

11 grudnia, 12.30 – Lampiony

17 grudnia, 12.30 – Ozdoby świąteczne

Więcej: http://muzeum.bytom.pl/?p=3652

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Rodzic i ja, spotkania rodzinne w Bytomiu

Muzeum Górnośląskie

Zbiory Muzeum Górnośląskiego to ponad 750 tys. eksponatów, a ich charakter ma bezpośredni wpływ na działalność placówki, która koncentruje się zarówno wokół problemów regionalnych, jak i ponadregionalnych. W muzeum funkcjonuje siedem działów merytorycznych: Archeologii, Etnografii, Historii, …

Więcej

Adres:

pl. Jana III Sobieskiego 2
41-902 Bytom


Kontakt:

0-322-818-294
mgbytom@us.edu.pl
http://muzeum.bytom.pl

ZOBACZ TAKŻE:muzeumwarsztaty