Rodzic i ja: Lampiony, Bytom

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, ul. W. Korfantego 34 mapa

niedziela 11.12.2016

Lampiony warsztaty dla dzieci

Grudniowe spotkanie z cyklu Rodzic i ja w Muzeum Górnośląskim pozwoli dorosłym i ich pociechom spróbować swoich sił w rękodziele. Tym razem przedmiotem zajęć będą czarodziejskie lampiony. Za pomocą prostych materiałów, takich jak szklany słój i papier, każdy uczestnik warsztatów będzie miał szansę wykonać własną latarenkę, która rozjaśni zimowe ciemności.

Uczestnicy według własnego uznania zdecydują, co ukryje się wewnątrz latarni – zimowy krajobraz, niewielka wróżka, a może morska syrena? Ograniczeniem jest tu tylko własna wyobraźnia. Gotowy świecznik z pewnością będzie ciekawą ozdobą albo prezentem świątecznym dla miłośników tajemnic.

Zajęcia są skierowane do rodziców z dziećmi w wieku od 3 do 12 lat oraz do osób starszych.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 10 zł od dziecka. Obowiązują zapisy (dwa tygodnie przed terminem zajęć), które prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.

Data: 11 grudnia 2016 (niedziela), godz. 12.30

Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, pl. Jana III Sobieskiego 2, Centrum Edukacji

Prowadzący: Zuzanna Orzeł, Marek Ryś

Koszt: 10 zł/zapisy