Roboty zapraszają na Dzień Dziecka w Alei Bielany

Aleja Bielany we Wrocławiu mapa

sobota 04.06.2016 do niedziela 05.06.2016

Aleja inżyniera w Alei bielany

W najbliższy weekend 4-5 czerwca, z okazji Dnia Dziecka w Aleja Bielany, odbędą się pokazy prezentujące rozrywkową stronę nauki i nowych technologii.

Podczas wydarzenia w Alei Małego Inżyniera dzieci zobaczą efekty nietuzinkowych eksperymentów, pobawią się z prawdziwymi robotami, przeniosą się w świat optycznych iluzji i wezmą udział w licznych grach zręcznościowych, poznając przy tym prawa fizyki. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

W dniach 4 – 5 czerwca, od godziny 11 do 20 przestrzeń w pobliżu środkowego wejścia centrum handlowego zamieni się w Aleję Małego Inżyniera, gdzie odbędzie się nietypowe spotkanie z nauką. Atrakcyjna forma wydarzenia ma na celu ukazanie fascynującego oblicza takich dziedzin jak chemia, fizyka, informatyka czy nowe technologie. Chociaż wydarzenie adresowane jest do dzieci, zawarte w programie atrakcje zainteresować mogą również rodziców. Wstęp na imprezę jest całkowicie bezpłatny.

Odwiedzający Aleję Małego Inżyniera pod okiem profesjonalnych animatorów będą mieli okazję sterować dwoma robotami Lego Mindstorms, robotami-owadami typu HexBug oraz prawdziwym humanoidem. Jedną z przewidzianych atrakcji będą zawody robotów-sumo, sterowanych przez małych uczestników imprezy. Dla wielu dzieci największą rozrywkę stanowić będzie zapewne spotkanie z ponad metrowym robotem Zosia, który dzięki wbudowanym kamerom bez problemu nawiązuje kontakt z ludźmi. Maszyna potrafi głośno wyrażać emocje, a także tańczyć i śpiewać.

Z pewnością dużym zainteresowaniem cieszyć będzie się gra Mindflex, polegająca na sterowaniu obiektem przy pomocy fal mózgowych oraz interaktywny tor przeszkód Sphero, który należy pokonać nawigując kulą przy użyciu telefonu. Animatorzy udowodnią również, że myszkę komputerową zastąpić można… zwykłym bananem.

Osoby zafascynowane eksperymentami nie będą nudzić się podczas produkcji ogromnej ilości pasty dla słonia i buchającej parą chemicznej lokomotywy. Niezapomnianych wrażeń wizualnych dostarczą również pokazy z użyciem suchego lodu o temperaturze sięgającej -80C. Dzięki niesamowitym właściwościom tej substancji, podczas chemicznego show zaprezentowane zostaną samopompujące się bańki mydlane, smocze drinki i bańkowy śnieg. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronie www.alejabielany.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie