Retro Dolne Miasto

Dolne Miasto, okolice ul. Łąkowej - dawna zajezdnia tramwajowa mapa

sobota 10.09.2016

piknik gdańśk Dolne miasto retro dolne miasto

Już 10 września zapraszamy na małą podróż do przeszłości – na Dolnym Mieście pobawimy się w stylu RETRO. Koncerty, wspaniali goście, strefa dla najmłodszych, potańcówka, a to wszystko w rejonie ulicy Łąkowej, przy dawnej zajezdni tramwajowej. Startujemy o 15:00!

Na całą sobotę Dolne Miasto już po raz kolejny zamieni się w RETRO klimat, z programem atrakcji dla wszystkich – małych i dużych, młodszych i starszych. Nie zabraknie muzycznych doznań – na Scenie Głównej, jako gwiazda wieczoru wystąpi MROZU. Tego dnia usłyszymy również Największe Polskie Przeboje z repertuaru m.in. Agnieszki Osieckiej, Czesława Niemena czy Anny Jantar, w wykonaniu wokalistów z programu THE VOICE OF POLAND – Małgorzaty Boć, Mateusza Grędzińskiego, Oksany Predko i Ernesta Staniaszka.

Najmłodsi otrzymają całą strefę pełną atrakcji tylko dla siebie. Zaplanowaliśmy warsztaty – w tym tworzenie latawców i malowanie twarzy. A dodatkowo – gry, konkursy z nagrodami, robienie lampionów, warsztaty ceramiczne i strzelanie z łuku! Tego dnia na artystyczne przedstawienie zaprosi wszystkich Teatr Miniatura. Słowem, nawet najbardziej ciekawskie i żywe dzieci nie będą się nudzić!

Dolne Miasto odwiedzą również wspaniali goście. Jan Nowicki zaczaruje nas swoją retro historią, przywołując wiele ciekawych i równie zabawnych opowieści. Zaraz po rozmowie, która odbędzie się na Małej Scenie w hali namiotowej, będziemy mieli okazję wspólnie z artystą obejrzeć film „Wielki Szu”, gdzie tytułową rolę zagrał właśnie Jan Nowicki. Na Małej Scenie spotkamy również Alexa Masłowskiego, który z Opowiadaczami Historii odegra scenki rodzajowe, promujące pierwszą książkę o Dolnym Mieście.

Tych, którym Dolne Miasto jest jeszcze mało znane zapraszamy na spacery z Opowiadaczami Historii, czyli przewodnikami, którzy o Dolnym Mieście wiedzą najwięcej. Podczas spacerów dowiemy się również, jak w przyszłych latach ta część miasta może się zmienić oraz jak przedstawiają się plany inwestycyjne. Zaś na wszystkich retro zakręconych, których po szaleńczych zabawach dopadnie mały głód, będzie czekało zaplecze gastronomiczne – Festiwal Food Trucków i strefa Wolnego Targu.

Potańcówka na Dolnym – ten dzień zapowiada się również bardzo tanecznie, a to za sprawą plenerowej potańcówki zaaranżowanej w stylu lat 60-tych – Retro Fajf. Wszystko w oprawie muzycznej znanego zespołu Detko Band Orchestra, który zagra standardy jazzu tradycyjnego, swing i muzykę taneczną całego świata. W przerwach na łyk wody, profesjonaliści zaprezentują swoje taneczne umiejętności.

By jeszcze lepiej poczuć klimat imprezy, zachęcamy by 10 września na Dolne Miasto przybyć wyjątkowo w przebraniu – właśnie w stylu retro! Wasze przebrania będzie można uwiecznić w Fotobudce. Dla pierwszych 300 osób, które pochwalą się w taki sposób zrobionym retro zdjęciem czekają wyjątkowe prezenty!

Wszystko zakończymy około 22.10 spektakularnym pokazem sztucznych ogni.

PROGRAM:

15:00–16:30 Jarek Janiszewski – Czarno Czarni w pigułce

Duża Scena / skrzyżowanie Kurzej i Wróblej

15:30–16:30 Alex Masłowski i Opowiadacze Historii i książka o Dolnym Mieście

Mała Scena / hala namiotowa / ul. Kurza

16:30/17:30/18:30/19:30 Spacery po Dolnym Mieście z Opowiadaczami Historii

Start przy tramwaju na ul. Wróblej

17:00-18:30 Retro Fajf – Potańcówka na Dolnym i pokazy taneczne

Hala namiotowa / ul. Kurza

17:00-17:30 Konkursy dla najmłodszych

Duża Scena / skrzyżowanie Kurzej i Wróblej

17:30-18:20 Spektakl Teatru Miniatura

Duża Scena / skrzyżowanie Kurzej i Wróblej

19:00-20:00 Rozmowa z Janem Nowickim

Mała Scena / hala namiotowa / ul. Kurza

20:00-21:30 Projekcja filmu „Wielki Szu”

Hala namiotowa / ul. Kurza

19:30-20:45 Wokaliści The Voice of Poland – Małgorzata Boć, Mateusz Grędziński Oksana Predko i Ernest Staniaszek w wykonaniu Największych Polskich Przebojów

Duża Scena / skrzyżowanie Kurzej i Wróblej

21:00-22:10 MROZU

22:10 Pokaz sztucznych ogni

Warto być z nami w sobotę, 10 września. Zapraszamy – świętujmy wspólnie na Dolnym Mieście!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także