Recykling. Seria Zrobisz to sam

środa 19.06.2019 do czwartek 04.07.2019

Recykling

W czerwcu ukazała się na rynku książka „Recykling” wydawnictwa AWM. Zawiera proste projekty atrakcyjnych przedmiotów do samodzielnego wykonania przez dziecko z materiałów recyklingowych. Uświadamia przedszkolakowi, że z niepotrzebnych z pozoru odpadów może stworzyć fantastyczne zabawki, rzeczy użytkowe czy małe dzieła sztuki. Inspiruje do innego spojrzenia na tzw. śmieci: rolki po papierze toaletowym, kartony i pudełka, makulaturę, plastikowe butelki, wytłoczki po jajkach, korki od butelek.

Instrukcjom „krok po kroku” towarzyszą rady i uwagi ułatwiające bezpieczne zrealizowanie projektów oraz ciekawostki dotyczące przedmiotów, którymi dziecko może obdarować bliskie osoby lub z których może samo korzystać. Do każdego projektu dodano podpowiedź, jakie zastosowanie mogą mieć wykonane rzeczy.

Na końcu książki są zamieszczone pytania sprawdzające, bo zawsze warto się przekonać, ile zostało dziecku w głowie, oraz dyplom mistrza recyklingu, który dziecko może wyciąć i powiesić w swoim pokoju.

„Recykling” to już czwarty tytuł w serii „Zrobisz to sam”. Wcześniej ukazały się: „Dekoracje świąteczne”, „Prezenty” i „Eksperymenty”.

Nazwa serii: Zrobisz to sam
Tytuł książki: Recykling
Autorzy: Joanna Tołłoczko, Piotr Syndoman, Mirosława Kwiecińska
Zdjęcia: Piotr Syndoman

https://www.facebook.com/WydawnictwoAWM

http://morex.com.pl/

04-05_recykling male
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także