Razem dla Ziemi

Zgody 7 i online mapa

niedziela 18.04.2021 do niedziela 25.04.2021

Razem dla Ziemi

Warsztaty z budowy przytulnych domków dla owadów, rodzinne gry terenowe, kreatywne zajęcia dla seniorów czy regularne zbiórki karmy dla zwierząt, ubrań czy książek – „Razem dla Ziemi” to całoroczny cykl zajęć, warsztatów i aktywności dla dzieci, rodziców i seniorów, które organizowane będą zarówno w nowohuckim punkcie spotkań Zgody 7, jak i online.

Na spotkania zapraszają Miasto Kraków, KBF, „Kids in Kraków” i „Zgody 7”.

„Razem dla Ziemi” to całoroczny program ekologicznych inicjatyw pokazujących, jak dbać o środowisko i co zrobić, aby zasoby, które są skarbem Ziemi (woda, powietrze, ziemia), służyły nam jak najdłużej. Program, skierowany do różnych grup wiekowych (dzieci młodsze i starsze, rodziny, seniorzy), ma na celu pokazanie, jak praktycznie możemy dbać o naszą planetę: dlaczego warto troszczyć się o przyrodę, jak ograniczyć zużywanie plastiku, do czego można wykorzystać „śmieci” i jak nadać im drugie życie.

„Widzimy wyraźnie, że coraz więcej rodziców chce wychowywać swoje dzieci, mając na względzie troskę o przyrodę oraz środowisko. Nasz program zajęć i warsztatów jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie. To kolejny projekt edukacyjnych, do którego zapraszamy krakowianki i krakowian” – mówi Izabela Błaszczyk, Dyrektor KBF. „Okazuje się, że wystarczy odrobina dobrych chęci, trochę wolnego czasu i kilka z pozoru bezużytecznych przedmiotów – i możemy stworzyć niezwykłe zielniki, fantazyjne pojemniki na zakrętki i baterie, czy domki dla owadów. To nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim okazja, by wspólnie spędzić czas i pokazać naszym dzieciom, że to od nas zależy, jak będzie wyglądał świat wokół nas zarówno teraz, jak i w przyszłości”.

Kwiecień 2021 – startujemy!

Już w kwietniu organizatorzy zapraszają na pierwsze zajęcia w ramach projektu „Razem dla Ziemi”. To projekt całoroczny, który potrwa do grudnia 2021 roku.

W każdą pierwszą (zazwyczaj!) niedzielę miesiąca odbywać się będzie rodzinna gra terenowa, podczas której uczestnicy będą poszukiwać wskazówek i wykonywać ćwiczenia. Organizatorzy zapraszają do udziału w niej niezależnie od sytuacji epidemicznej, bo odbywa się bez konieczności spotkania grupowego: uczestnicy spotykają się w gronie rodzinnym. Gry można pobrać w punktach InfoKraków lub z portalu www.kidsinkrakow.pl. Pierwsza odsłona gry terenowej już 18 kwietnia. Od godziny 10.00 do 18.00 można będzie pobierać materiały w Zgody 7 (os. Zgody 7). Podczas kolejnych gier mali odkrywcy poznają pomniki przyrody, będą eksplorować Zalew Nowohucki, czy… wskoczą na rowery!

W trzecią lub czwartą niedzielę miesiąca o godzinie 11.00 dzieci wraz z rodzicami będą mogły wziąć udział w warsztatach (stacjonarnych lub online). Podczas pierwszej odsłony, 25 kwietnia z okazji Dnia Ziemi, młodzi wielbiciele owadów zbudują dla nich wygodne domki. Kolejne spotkania związane będą m.in. z budową karmników dla ptaków i pojemników na baterie i zakrętki, tworzenia zielników, a nawet… portretów zwierząt z tektury!

Zapewne po świąteczno-wiosennych porządkach w niejednym domu znalazły się worki z niepotrzebnymi już ubraniami. Co można z nimi zrobić? W dniach od 19 do 25 kwietnia można będzie przynieść je do punktu InfoKraków przy Zgody 7. Zamienimy je na sadzonki truskawek i wiklinę, które upiększą za sprawą ŻyWej Pracowni ogródek Domu „Mały Książę” prowadzonego przez Fundację PROJEKT ROZ przy ul. Tynieckiej 140A w Krakowie.

Czwartkowe przedpołudnia już od końca maja będą należały do seniorów. W każdy ostatni czwartek miesiąca o godzinie 11.00 seniorzy nauczą się, jak szyć woreczki na zakupy z firanek, tworzyć ozdoby na doniczki i poznawać polskie zioła. Warsztaty będą w formie stacjonarnej (zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami).

Szczegóły i aktualne informacje o wydarzeniach można znaleźć tutaj https://www.facebook.com/events/1577264715807353

Miejsce: Zgody 7 (os. Zgody 7)

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:ekologiawarsztaty