Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty – Smaki Warszawy

warszawskie muzea mapa

wtorek 16.08.2016 do niedziela 04.09.2016

raz dwa trzy warszawiakiem jestes ty

Już po raz szósty zapraszamy rodziny z dziećmi na wakacyjną przygodę z międzymuzealną grą „Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty”. W okresie 18 czerwca – 4 września 2016 roku uczestnicy będą poznawać kulinarne tradycje stolicy i smaki Warszawy, którym poświęcona jest tegoroczna edycja. Będzie to także okazja do poznania „smaczków” stołecznego życia. Na graczy czekają nie tylko nowe zadania i placówki, ale również nagrody. Gra organizowana jest przez Muzeum Powstania Warszawskiego we współpracy z warszawskimi instytucjami kultury oraz muzeami z Legionowa, Sulejówka i Żyrardowa.

 

Na potrzeby gry powstała strona internetowa www.razdwatrzywarszawiak.pl, z której bezpłatnie można pobrać karty. Znajdują się na nich opracowane graficznie zadania i ciekawostki dotyczące historii Warszawy. Gracze po wydrukowaniu kart zaczynają zabawę udając się do współtworzących projekt placówek. Wszystkim finalistom, czyli rodzinom, które poprawnie wykonają zadania wręczane są nagrody podczas gali finałowej.

 

W zeszłym roku uroczystość ta odbyła się w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Wzięło w niej udział blisko 1000 osób. Natomiast podczas V edycji z naszej propozycji na wspólną zabawę skorzystało aż 698 rodzinnych zespołów. Łącznie w trakcie pięciu lat trwania projektu w grze wzięło udział ok. 10 000 osób.

 

Projekt został objęty honorowym patronatem Prezydenta m. st. Warszawy.

Współorganizatorzy: Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia”, Dom Spotkań z Historią, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Miejski Ogród Zoologiczny, Muzeum Gazownictwa, Muzeum Geologiczne PIG-PIB, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Historyczne w Legionowie, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie, Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, Muzeum Narodowe, Muzeum Niepodległości, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Pragi, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Stacja Muzeum, Towarzystwo Ubezpieczeń Prudential oraz Zamek Królewski w Warszawie.

 

:: O grze „RAZ, DWA, TRZY, WARSZAWIAKIEM JESTEŚ TY” – projekt od pięciu  lat organizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego we współpracy z warszawskimi instytucjami kultury. Dzięki innowacyjnej formule oraz dużej popularności zyskał patronat Prezydenta m.st. Warszawy, a w jego promocję włączali się dotychczas m.in. Edyta Jungowska, Michał Żebrowski i Szymon Majewski. W ramach wakacyjnej, międzymuzealnej gry rodziny z dziećmi mogą aktywnie zwiedzać Warszawę poznając jednocześnie jej historię.

 

Więcej informacji na stronie gry: www.razdwatrzywarszawiak.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
muzeum powstania warszawskiego logo

Muzeum Powstania Warszawskiego

  Jak opowiadać o przeszłości, by przekaz był czytelny, wierny, wiarygodny, a zarazem mógł trafić do współczesnego odbiorcy? To pytanie musi zadać sobie każdy, kto zetknął się z problematyką muzealnych ekspozycji historycznych, w tym przedstawiających …

Więcej

Adres:

ul. Grzybowska 79,
00-844 Warszawa


Kontakt:

0 22 626 95 06
kontakt@1944.pl
http://www.1944.pl
facebook

Zobacz także