Rajd, który spełnia marzenia, Opole

Początek rajdu - CH Turawa Park w Zawadzie k/Opola
📅 sobota 06.08.2016
Rajd charytatywny Turawa

W sobotę 6 sierpnia w godzinach 9:00–17:00 na terenie Centrum Handlowego Turawa Park odbędzie się Wielki Charytatywny Rajd Rowerowy. To już czwarta edycja akcji charytatywnej, dzięki której w ubiegłych latach udało się zrealizować marzenia trojga podopiecznych Fundacji „Mam Marzenie”. Tym razem celem Rajdu będzie spełnienie marzenia sześcioletniego Bartka.

CH Turawa Park, we współpracy z Opolskim Klubem Turystyki Rowerowej „Rajder”,  zaplanowało wycieczkę malowniczą trasą, z dala od miejskiego zgiełku i hałasu. Uczestnicy Rajdu mają do pokonania około 25 km, wiodących przez opolskie pola i lasy, pełne urokliwych krajobrazów. Rowerzyści powinni pokonać trasę w nieco ponad trzy godziny. Zaplanowane są także postoje
w niezwykłych miejscach.

Rajdowi towarzyszyć będzie szereg atrakcji:

• pokazy akrobacji rowerowych w wykonaniu rekordzisty, Piotra Bielaka;
  • miasteczko rowerowe, gdzie najmłodsi poznają przepisy ruchu drogowego oraz będą mieli okazję pokonać tor przeszkód;
  • bezpłatny zdrowy posiłek dla uczestników Rajdu;
  • warsztaty kreatywne;
  • malowanie buziek;
  • pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadzie.

Rajd jest świetną zabawą dla całej rodziny, przy okazji której realizowany jest nadrzędny cel – marzenie Bartka, sześcioletniego podopiecznego Fundacji „Mam Marzenie”. Chłopiec uwielbia układać klocki lego, dlatego też pragnie pojechać do Legolandu. Uczestnicy Rajdu pomogą spełnić marzenie dziecka dzięki wolnym datkom zbieranym w zamian za specjalne, dedykowane imprezie koszulki.

Wielki Charytatywny Rajd Rowerowy to cykliczna impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz Centrum. Poprzez świetną zabawę chcemy zachęcić mieszkańców okolicznych miejscowości do aktywnego wypoczynku, jednocześnie wspierając działalność Fundacji „Mam Marzenie”, która od lat z powodzeniem pomaga chorym dzieciom – mówi Agnieszka Pyzanowicz-Francke, dyrektor CH Turawa Park.

W dniu imprezy CH Turawa Park przygotowało niespodziankę dla wszystkich klientów: za zakupy o wartości 100 zł, na każdego czekać będzie karta podarunkowa o wartości 20 zł. Dodatkowo wszystkie sklepy w centrum przygotowały specjalną promocję. Na gości czekać będa także atrakcje przygotowane przez najemców: Naleśnikarnia Happy zaprasza na bezpłatną watę cukrową, a Smooth The Fruit minisoki oraz balony dla najmłodszych.

W Rajd zaangażowała się nie tylko Ochotnicza Straż Pożarna Zawada, ale również Komenda Miejska Policji Opole. To wyjątkowe wydarzenie swoimi honorowymi patronatami objęli także: Prezydent Miasta Opola oraz Wójt Gminy Turawa.