Weleda

Dominik Bukowski – wibrafon

Piotr Lemańczyk – bass

Adam Czerwiński – drums

Janusz Muniak – jedna z najbarwniejszych postaci polskiego jazzu. Zadebiutował już w 1960 roku w lubelskim zespole Witolda Miszczaka, który okazał się dobrą szkołą jazzowego grania. Muniak został zauważony i zaproszony do zespołu Tomasza Stańki – Jazz Darings. Sukcesem okazał się dla muzyka występ w 1964 r. z kwintetem Andrzeja Trzaskowskiego na festiwalu Jazz Jamboree. W 1967 roku powrócił do kwintetu Tomasza Stańki. Koncerty z zespołem Stańki nie przeszkodziły Muniakowi we współpracy m. in. Krzysztofem Komedą, zespołami Jana Ptaszyna Wróblewskiego i kwartetem Jana Jarczyka. Przez zespoły Muniaka "przewinęli się" najwybitniejsi polscy jazzmani, chętnie współpracowali z nim zagraniczni jazzmani: perkusiści George Bruckner, Dirk A. Dhonau, trębacze – Don Cherry, Freddie Hubbard, saksofoniści – Hank Mobley i Charlie Ventura oraz pianiści – Hank Jones, Gerd Schuller. Równie interesujące okazały się projekty Muniaka realizowane z młodymi muzykami: Leszkiem Możdżerem, Michałem Miśkiewiczem, Darkiem Oleszkiewiczem.

Informacje:

tel.: 504 025 222