Puszcza – wyjątkowa książka Marcina z Lasu

piątek 09.10.2020 do piątek 23.10.2020

Puszcza - wyjątkowa książka Marcina z Lasu

Wiecie, że puszcza to coś więcej niż tylko pradawny las? Może się wam zdawać, że jest niezmienna, ale to nieprawda. W puszczy życie toczy się nieustannie, toczy się w rytmie czterech pór roku. Musimy jednak pamiętać, że każda wiosna jest inna, każda zima mniej lub bardziej sroga….

A teraz… zapuście się w głąb puszczy i zamknijcie oczy. Wsłuchajcie się w dźwięki ziemi, w dźwięki mieszkańców tego niezwykłego miejsca.
A teraz… poczujcie zapach puszczy – zapach deszczu, mchów, kory, grzybów, igliwia.
A teraz… pochylcie się i dotknijcie paproci, starego pnia, liści, które ledwo co opadły na ziemię.
A teraz… otwórzcie książkę Marcina z Lasu i wsłuchajcie się w jego wyjątkową opowieść o tym niezwykłym miejscu i jego mieszkańcach. Jak wygląda ich zwyczajny dzień wiosną a jak jesienią? Prawda, że bardzo różni się od naszego zwyczajnego dnia?

Ta przepięknie zilustrowana książka daje niepowtarzalną okazję do zaszczepienia w młodych czytelnikach miłości do naszej polskiej przyrody. Do tego co nas otacza i czasami jest na wyciągnięcie ręki, o każdej porze roku. Wystarczy tylko chcieć.

Dane wydawnicze:
tytuł: „Puszcza” | autor: Marcin z Lasu (Kostrzyński) | ilustratorka: Justyna Hołubowska-Chrząszczak | Wydawnictwo Zielona Sowa | s. 48 | format: 250×290 | Wiek: 9+

Puszcza - wyjątkowa książka Marcina z Lasu
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Wiosenne kurtki 5.10.15