Puls Literatury dla dzieci 2016

Łódź, ul. Siedlecka 1 mapa

piątek 09.12.2016

bezpłatne

Festiwal Puls Literatury - logo

Jak co roku w ramach Festiwalu Puls Literatury organizatorzy przewidzieli program dla dzieci. W piątek Ośrodek Kultury Górna zaprasza na dwa spotkania autorskie – z Jarosławem Mikołajewskim oraz z Szymonem Radzimierskim.

Tegoroczny festiwal Puls Literatury odbywa się pod hasłem „W dialogu”.

Festiwal Puls Literatury jest dorocznym wydarzeniem kulturalnym, mającym na celu upowszechnianie literatury oraz rozwijanie czytelnictwa; nazwa nawiązuje do wychodzącego w latach 1977-1981 w Łodzi nieregularnika „Puls”, ważnego i legendarnego pisma literackiego opozycji demokratycznej. Piąta edycja festiwalu jest kontynuacją i rozszerzeniem inicjatywy rozpoczętej w 2007 roku w związku z obchodami 30. rocznicy powstania czasopisma.

W swoim założeniu Festiwal łączy dalszą i bliższą tradycję literacką z współczesnym „pulsem” literatury. Do udziału w nim zapraszani są wybitni pisarze, krytycy, tłumacze, literaturoznawcy, zaś na festiwalowe wydarzenia składają się spotkania autorskie, panele krytycznoliterackie, warsztaty, koncerty muzyczne, projekcje filmowe, działania multimedialne, wystawy (związane z ilustracją książek oraz artystów plastyków, którzy są jednocześnie pisarzami) happeningi i inne akcje w przestrzeni miasta i w przestrzeni internetu.

Puls Literatury dla Dzieci

9 grudnia – piątek    
10:00    Puls Literatury dla dzieci: Spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim, autorem książki Wędrówka Nabu.
Miejsce: Ośrodek Kultury Górna (Siedlecka 1)

11:00     Puls Literatury dla Dzieci: Spotkanie z Szymonem Radzimierskim, autorem książki Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo.
Prowadzenie: Balbina Bruszewska.
Miejsce: Ośrodek Kultury Górna (Siedlecka 1)

Pełen program festiwalu dostępny na stronie: http://pulsliteratury.pl/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Ośrodek Kultury Górna

Ośrodek Kultury Górna

Ośrodek Kultury Górna to miejsce od 40 lat aktywne w życiu kulturalnym na terenie Łodzi. Specjalnością Ośrodka są autorskie programy z zakresu edukacji kulturalne, wydarzenia rodzinne i animacyjne. Realizowane są tu zajęcia skierowane do różnych …

Więcej

Adres:

ul. Siedlecka 1
93-138 Łódź


Kontakt:

42 684 66 47, 501 180 652
sekretariat@gorna.pl
http://www.gorna.pl
facebook