Pszczoły w skansenie, Kolbuszowa

Muzeum Kultury Ludowej, Kolbuszowa mapa

poniedziałek 08.08.2016

Wstęp wolny

8 sierpnia wpisał się na stałe w kalendarz najważniejszych świąt dotyczących ekologii obchodzonych w Polsce. Już po raz 4. z marką Kujawski odbędzie się Wielki Dzień Pszczół – tym razem w nowej odsłonie!

Nasz skansen także włączył się w obchody tego niezwykłego święta! Toteż w poniedziałek od godz. 10.00 do 13.00 w szkole z Trzebosi spotkacie się z pszczelarzem Maciejem Warcholakiem, który opowie o swojej pasji. Pod jego okiem wykonacie świece z węzy oraz wosku pszczelego. Pszczelarz pokaże także sprzęty wykorzystywane w bartnictwie i pasiecznictwie: wirówkę, podkurzacz, ramki, strój pszczelarza, naczynia do przechowywania miodu, noże pszczelarskie, klatki na matki pszczele…

W tym dniu będziecie również mogli zwiedzić pasiekę uli kłodowych, z bliska przyjrzeć się pracy pszczół oraz dowiedzieć się, jaki mają wpływ na życie człowieka.

Opowiemy Wam także o zagrożeniach, które niesie dla pszczół rozwój cywilizacyjny. Przygotujemy kącik zielarski z roślinami miododajnymi, które występują w formie dzikiej, jak i w przydomowych ogródkach. Na miejscu skosztujecie przepysznego miodu.

Dla wszystkich chętnych czeka gra terenowa oraz nagrody. Zdradzimy, że uczestnicy będą mieli za zadanie wczuć się w rolę pszczoły, której celem jest przetrwanie.

Wstęp wolny!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Pszczoły w skansenie, Kolbuszowa