Przystanek Emaus 2015

poniedziałek 06.04.2015

Przystanek Emaus 2015

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na wydarzenie Przystanek Emaus 2015.
Zapraszamy 6 kwietnia 2015 r. w godz. 10.00-18.00 do Domu Zwierzynieckiego przy ul. Królowej Jadwigi 41 na doroczne wspólne świętowanie.

W zwierzynieckim oddziale Muzeum w Poniedziałek Wielkanocny odbędą się po raz kolejny warsztaty dla dzieci (w godz. od 11.00 do 15.00), podczas których można będzie własnoręcznie wykonać dawne zabawki odpustowe. Natomiast dorośli będą mogli przypomnieć sobie Emaus sprzed lat, zobaczyć film dokumentalny „Krakowskie tradycje: Emaus na Zwierzyńcu" (od 10.00 o każdej pełnej godzinie), zwiedzić wystawę plenerową poświęconą tradycyjnym pamiątkom emausowym   i wystawę czasową „Zwierzyniec zaprasza: Krowodrza" (zwiedzanie z oprowadzaniem o godz. 13.00 i 15.00), a także zakupić wydawnictwa w promocyjnej cenie w muzealnym sklepiku oraz wyroby rzemiosła artystycznego na kramach muzealnej uliczki emausowej.

W tym roku Muzeum Historyczne Miasta Krakowa po raz drugi zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejsze własnoręcznie wykonane drzewko emausowe. Konkurs polega na własnoręcznym wykonaniu drzewka, nawiązującego do symboliki i formy drzewka życia (czyli gałązki z listkami zwieńczonej ptakiem), które może być wykonane w dowolnej technice i z dowolnych materiałów. Liczy się pomysłowość, staranność wykonania i ogólne wrażenie estetyczne.

Zapraszamy do udziału!

Muzeum Krakowa

Muzeum gromadzi obiekty dotyczące kultury materialnej, dziejów politycznych i gospodarczych, sztuki oraz tradycji i zwyczajów mieszkańców Krakowa od czasów najdawniejszych aż po dzień dzisiejszy.

Wśród kolekcji muzealnych, na pierwszym miejscu należy wymienić zbiory ikonograficzne - widoki …

Siedziba główna:
Pałac Krzysztofory
Rynek Główny 35

centrala: (012) 61-92-30
info@mhk.pl

Boże Narodzenie z 5.10.15.