Przyrodniczy Trekking na Lubelszczyźnie z Nelą Małą Reporterką

Ostoja konika biłgorajskiego, Szklarnia, Lasy Janowskie
📅 wtorek 30.08.2022 do sobota 10.09.2022
Przyrodniczy Trekking na Lubelszczyźnie z Nelą Małą Reporterką
Już 10 września mieszkańcy woj. lubelskiego będą mogli odkrywać piękno okolicznej przyrody wraz z Nelą Małą Reporterką oraz przewodnikami (wstęp bezpłatny).

Wyruszamy na przyrodniczy trekking po Lasach Janowskich w poszukiwaniu niezwykłych zwierząt zamieszkujących okolicę. To będzie gratka przede wszystkim dla dzieci, które na miniwykładzie przygotowanym specjalnie dla nich będą mogły nauczyć się wielu ciekawostek o mieszkańcach okolicznych lasów.

Kogo możemy spotkać?
Czarnego bociana, bielika, czerwończyka nieparka, dzięcioła czarnego i zielonosiwego, gacka brunatnego, a nawet rysia . Będzie można też podziwiać koniki biłgorajskie (na terenie Lasów Janowskich znajduje się także jedyna w Polsce ostoja tych zwierząt).

TERMIN I MIEJSCE

1. Termin: 10 września 2022 r. start o godzinie 11:00.
  2. Miejsce: Ostoja konika biłgorajskiego, Szklarnia, Lasy Janowskie.

OGÓLNY PLAN
1. Część wydarzenia będzie stanowić około 2 godzinny trekking (łącznie z przystankami) po kompleksie leśnym Lasy Janowskie. W trakcie trekkingu uczestnicy będą mogli podziwiać bogactwo przyrodnicze Lubelszczyzny. Podczas trekkingu przewidziane będą przystanki, podczas których prowadzący będą opowiadać uczestnikom o specyfice przyrodniczej regionu.
2. Kolejną część wydarzenia stanowi miniwykład dla dzieci z udziałem przyrodników oraz Neli Małej Reporterki. Przedmiotem wykładu będzie przedstawienie ptaków jakie możemy spotkać w strefach ochronnych wokół obszaru Lasów Janowskich. Ta część wydarzenia będzie się odbywać w specjalnie przygotowanym namiocie. Dzieci będą miały zapewnione krzesła, stoliki, poczęstunek. Wykład będzie trwał około dwóch godzin (wraz z częścią ćwiczeniową, aktywizującą uczestników miniwykładu).

Przyrodniczy Trekking na Lubelszczyźnie z Nelą Małą ReporterkąFundacja Neli dokładny plan i harmonogram wydarzenia ze względów organizacyjnych poda w późniejszym terminie. Kolejność aktywności może ulec zmianie – szczegóły można śledzić na stronie: https://fundacjaneli.org/przyrodniczy-trekking-woj-lubelskie-poszukiwanie-czarnego-bociana/

REJESTRACJA

1. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej fundacji https://fundacjaneli.org/przyrodniczy-trekking-woj…/
    2. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 05.09.2022 (poniedziałek) do godz. 15:00, jednak organizator zastrzega sobie możliwość wcześniejszego zamknięcia zgłoszeń w przypadku wyczerpania limitu miejsc. Wysłanie formularza zgłoszeniowego nie jest równoznaczne z rezerwacją miejsca, a organizator celem potwierdzenia rezerwacji wyśle zgłaszającemu osobną wiadomość e-mail.
    3. Wstęp, udział w trekkingu, miniwykładzie są wolne i bezpłatne.
    4. W przypadku osób niepełnoletnich, obowiązkowa jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego.
    Z uwagi na konieczność tworzenia grup trekkingowych – liczba miejsc może być ograniczona, więc prosimy o zapisy przez formularz.

Wstęp wolny, bezpłatny. Do zobaczenia!

Przyrodniczy Trekking na Lubelszczyźnie jest realizowany przez Fundację Neli jako zadanie publiczne. Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Województwa Lubelskiego.