Przygody skrzata Jagódki – zbiór ciepłych opowiadań dla najmłodszych

📅 poniedziałek 25.04.2022 do niedziela 08.05.2022
Przygody skrzata Jagódki - zbiór ciepłych opowiadań dla najmłodszych
Jak las lasem, takich historii jeszcze nie było!

Nie miej wątpliwości, skrzaty naprawdę istnieją! Ewa Stadtmüller, ceniona autorka książek dla dzieci, zaprasza do świata, w którym wszystko jest możliwe. Usiądź wygodnie i wsłuchaj się w leśne opowieści skrzata Jagódki oraz jego zwariowanych przyjaciół.

Skrzaty to prawdziwe pracusie. Ciężko im wysiedzieć w jednym miejscu i ciągle są żądne nowych przygód. No chyba że przychodzi pora snu, wtedy nawet głośne pohukiwanie sowy Mądrej Głowy czy pochrapywanie misia Barnaby nie jest w stanie wyrwać je z ciepłego łóżka. Zawsze jednak można na nich polegać – przychodzą z pomocą nawet pisklętom, które się jeszcze nie wykluły z jajka. A gdy tylko pojawi się jakiś mały wielki kłopot, zostawiają wszystko, co robią, i już gnają po całą swoją ferajnę, by znaleźć pomysł, jak rozwiązać tę zagwozdkę. Ale żeby nie było, wiedzą też, co to znaczy dobra zabawa – zimą, na przykład, można spotkać je jeżdżące na nartach, a latem wystawiające sztukę w leśnym teatrze. Jednak najważniejsze jest to, że są otoczone przyjaciółmi, na których zawsze mogą liczyć.

Dwutomowa seria „Przygód skrzata Jagódki” Wydawnictwa Skrzat to zbiór ciepłych opowiadań dla najmłodszych, w których nie zabraknie humoru i pouczającego morału. Czytanie wesołych przygód Jagódki oraz jego leśnych przyjaciół umilą znakomite ilustracje Kazimierza Wasilewskiego.

Ewa Stadtmüller, „Przygody skrzata Jagódki. Leśna plotka i inne opowiadania” oraz „Przygody skrzata Jagódki. Zegar z kukułką i inne opowiadania”, Wydawnictwo Skrzat 2022