Przygody detektywa Blomkvista – Edyta Jungowska czyta Astrid Lindgren. Premiera

📅 środa 15.05.2019 do środa 29.05.2019
Przygody detektywa Blomkvista - Edyta Jungowska czyta Astrid Lindgren
Wydawnictwo Jung-Off-Ska przedstawia  pakiet 3 audiobooków z bestsellerowej serii Edyta Jungowska czyta Astrid Lindgren  „Przygody detektywa Blomkvista”.

Premiera trylogii – 15 maja 2019 r.

Edycja specjalna zestawu trzech audiobooków z powieściami Astrid Lindgren w interpretacji Edyty Jungowskiej o przygodach niezwykłego detektywa – Kallego Blomkvista.

Mały Kalle chce być detektywem. Marzy o wielkich kryminalnych aferach, strzelaninach i pościgach za groźnymi przestępcami. Cóż z tego, skoro mieszka w małym miasteczku, w którym od lat nie wydarzyło się nic, co zasługiwałoby na miano zbrodni. Czy detektyw Blomkvist znajdzie tu jakieś kryminalne zagadki do rozwiązania? Przekonajcie się sami.

16 godzin z dreszczykiem i poczuciem humoru!

Przeżyj niezwykłe przygody z 12-letnim detektywem, który chce zostać nowym Sherlockiem Holmesem!

Pakiet audiobooków składa się z trzech części:

1.      Detektyw Blomkvist.

2.      Detektyw Blomkvist żyje niebezpiecznie.

3.      Detektyw Blomkvist i Rasmus, rycerz Białej Róży.

Przygody detektywa Blomkvista

Wspaniały zestaw trzymających w napięciu, pełnych zwrotów akcji i emocji oraz zaskakujących rozwiązań kryminałów dla dzieci. 12-letni detektyw i jego przyjaciele podejmują się zadań, z którymi nie radzi sobie nawet policja. Rozwiązują zagadkę kradzieży drogocennej biżuterii sztokholmskiego bankiera. Gdy w miasteczku porwany zostaje sławny profesor-wynalazca i jego synek Rasmus, Kalle Blomkvist natychmiast wkracza do akcji. Czy uda mu się przeszkodzić przestępcom w wykradzeniu bezcennego wynalazku i uwolnić naukowca z rąk porywaczy? W jaki sposób ochronią wynalazek przed groźnym inżynierem Petersenem? Mały detektyw i grupa jego przyjaciół musi stawić też czoło licznym niebezpieczeństwom. Gdy Ewa-Lotta staje się mimowolnym świadkiem zbrodni, Blomkvist musi ją chronić przed groźnym przestępcą. Czy uda mu się zdemaskować mordercę zanim nie będzie za późno? Jak w przypadku większości powieści Astrid Lindgren, wszystkie historie okraszone są dużą dawką wspaniałego humoru. Autorka uzmysławia jednocześnie małym słuchaczom, że świat może być nie tylko beztroski, ale również niebezpieczny. Oswaja ich jednak z tymi potencjalnymi niebezpieczeństwami w niepowtarzalny sposób, pełen wrażliwości, empatii i znajomości dziecięcej psychiki.

O autorce:
Astrid Lindgren to najsłynniejsza szwedzka pisarka. Jej twórczość zaliczana jest do klasyki literatury dziecięcej. Swoim nowatorskim stylem pisarskim zapoczątkowała nowy trend w powieściach dla dzieci. Charakteryzował się on odejściem od moralizatorstwa na rzecz poczucia humoru, spojrzeniem na świat dorosłych oczami dziecka oraz trafnymi obserwacjami obyczajowymi. Bohaterami powieści Astrid Lindgren są zawsze dzieci przedstawione i traktowane przez pisarkę w sposób podmiotowy, ze wszystkimi ich zaletami i przywarami. Szwedzka autorka napisała ponad 20 powieści i zbiorów opowiadań, które zostały przetłumaczone na prawie 100 języków i wydane w łącznym nakładzie ponad 150 milionów egzemplarzy. Charakter twórczości Astrid Lindgren najlepiej oddaje wypowiedziane przez nią słynne zdanie: “Dziecko też jest człowiekiem, tylko mniejszego wzrostu”. Zawiera bowiem w sobie typowy dla jej stylu literackiego szacunek dla dzieci, ich pomysłowości i kreatywności oraz marzeń, chęci do zabawy, poczucia humoru i ciekawości świata. Takie podejście do dzieci pozwoliło książkom Astrid Lindgren przekroczyć wszelkie granice – kulturowe, geograficzne, wiekowe i czasowe, gdyż ciągle bawią i wzruszają kolejne pokolenia.

O lektorce:
Edyta Jungowska – popularna aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Zajmuje się od lat twórczością dla dzieci, użyczając głosu wielu postaciom animowanym oraz nagrywając wiele piosenek i bajek. Jej brawurowe interpretacje powieści Astrid Lindgren, wydane przez nią w formie audiobooków, podbiły szybko serca wielu dzieci oraz ich rodziców.

O autorze ilustracji:
Piotr Socha – grafik i ilustrator współpracujący z wieloma pismami (Gazeta Wyborcza, Polityka, Przekrój, Newsweek), wydawnictwami książkowymi oraz Programem I TVP. Autor wielu projektów  książek, gier planszowych, audiobooków i logotypów.  Laureat licznych polskich i międzynarodowych nagród i wyróżnień. Ilustrowane przez Piotra Sochę książki dla dzieci zostały przetłumaczone na kilkanaście języków.

O autorach muzyki:
Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki to duet kompozytorów i wykonawców muzyki do filmu, kina, teatru i tańca współczesnego.  Specjalizuje się w muzyce ilustracyjnej, prowadząc kreatywne  poszukiwania na styku muzyki i obrazu. Obaj artyści stworzyli oprawy muzyczne do wielu filmów kinowych, spektakli teatralnych i przedstawień tanecznych, które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności. Duet odbył trasę po USA, grając muzykę do wczesnych etiud filmowych Romana Polańskiego.

Wiek: 8-13 lat

Czyta: Edyta Jungowska

Tłumaczenia: Maria Olszańska, Anna Węgleńska, Irena Szuch-Wyszomirska

Reżyseria: Rafał Sabara

Muzyka: SzaZa / Szamburski-Zakrocki

Projekt okładki: Piotr Socha

Wydawca: Jung-off-ska

Czas: 16 h 20 minut

Płyty w formacie mp3

Cena sugerowana: 89,90 zł

ISBN 978-83-62264-58-2

Pakiet audiobooków do kupienia we wszystkich dobrych księgarniach oraz na www.jungoffska.pl

Wszystkie audiobooki o przygodach detektywa Blomkvista dostępne są również w formie plików mp3 do ściągnięcia ze strony internetowej www.jungoffska.pl

Zapraszamy na Targi Książki w Warszawie  (23-26.05. 2019 r.) po autograf Edyty Jungowskiej!

http://