Przygody Rozbójnika Rumcajsa – Pracownia pod Baranami

Rynek Główny 27
📅 niedziela 29.05.2016
Przygody Rozbójnika Rumcajsa – Pracownia pod Baranami
08.05. „Przez Bajki w Świat”
15.05. „Jacek i Placek, czyli o dwóch takich, co ukradli księżyc”
22.05. „Wszystkiemu co złe, mówimy NIE”
29.05. „Przygody Rozbójnika Rumcajsa”

Spektakle rozpoczynają się o godz. 12.15.

PRACOWNIA POD BARANAMI
TEATR BIGIEL
Rynek Główny 27

UWAGA! Miasto Dzieci ma dla Was niespodziankę!

Mamy do rozdania 1 zaproszenie na spektakl na najbliższy weekend!
Chętne osoby proszone są o wysłanie zgłoszenia (o temacie: Pracownia Pod Baranami) wraz z imieniem i nazwiskiem rodzica, wiekiem dziecka oraz numerem telefonu na adres monikak@miastodzieci.pl do 27 maja do godz. 12.

*Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej, brak e-maila od redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej.

OPIS SPEKTAKLI

„Przez Bajki w Świat”
Jest to przedstawienie interaktywne, w którym z humorem wędrujemy przez klasykę literatury dziecięcej. Można tam spotkać Srokę – Kłamczuchę, zakochanego Boćka, szalonego Zajączka, albo zasadzić i schrupać rzepkę.
W bajkowym świecie dzieci aktywnie uczestniczą, przebierają się w postaci z bajek, razem z aktorami odgrywają sceny. W ten sposób odkrywamy zakamarki dziecięcej fantazji, a rodzic niejednokrotnie jest zaskoczony, jaka ona może być barwna.
Zapraszamy do wspólnej wędrówki, wesołej i twórczej zabawy, gdzie razem tworzymy kolorowy świat bajek.

„JACEK I PLACEK, CZYLI O DWÓCH TAKICH, CO UKRADLI KSIĘŻYC”
Wierszowana bajka na podstawie książki Kornela Makuszyńskiego. Dwaj bliźniacy : Jacek i Placek wyróżniali się tym, że bardzo niechętnie odnosili się do wszelkiej pracy i nauki. Pewnego razu postanowili porzucić szkołę i w bardzo łatwy i szybki sposób wzbogacić się. Wyruszyli w podróż, pełną przygód, a ich celem, było zdobycie srebrnego Księżyca… Lecz nie tak łatwo ukraść piękny Księżyc, ponieważ strzeże go okrutny i tajemniczy Czarnoksiężnik…
W przedstawieniu, oprócz aktorów: Jacka i Placka, możemy zobaczyć lalki jawajki, w postaci Czarnoksiężnika i Nauczyciela. Interaktywna, pełna humoru i zabawy bajka, która w przystępny sposób, uczy, jak cienka jest granica między dobrem i złem.

„WSZYSTKIEMU CO ZŁE, MÓWIMY NIE” to przedstawienie profilaktyczne, przeprowadzone w formie dobrej zabawy – ostrzeżenie przed różnymi niebezpieczeństwami, które spotkać mogą naszych najmłodszych, a także przed przejawami nieuświadomionych złych zachowań i ich skutków. Dzieci i dorośli biorą aktywny udział w przedstawieniu, kreują postaci bohaterów, co powoduje wiele radości i uśmiechu. Mali widzowie, przebrani w kostiumy, mogą po raz pierwszy zaistnieć na scenie.

„PRZYGODY ROZBÓJNIKA RUMCAJSA”
Bajka ta przybliża dzieciom temat ekologii i prawdziwej przyjaźni. Przedstawia zabawne perypetie Księcia Pana i Rumcajsa, który stanął w obronie swojego przyjaciela Wodnika, oraz lasu i zwierząt tam żyjących. Piękne kostiumy, oprawa muzyczna, sceny pełne humoru oraz żywy udział dzieci w przedstawieniu dostarczają wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.