Przestrzeń życzliwości – rodzinna impreza plenerowa

Mostowa numer 1 - 3 
🗺
📅 niedziela 16.06.2019
Przestrzeń życzliwości
16 czerwca Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza na ulicę Mostową na otwartą imprezę plenerową „Przestrzeń Życzliwości”.

Na jeden dzień ulica Mostowa zmieni się w przestrzeń wypełnioną rozmowami, warsztatami i twórczymi działaniami. Specjalnie na to wydarzenie przygotowana została aranżacja przestrzeni ulicy autorstwa Justyna Mazur. Artystka sięgnęła po słowa oraz zwroty wyrażające życzliwość i nadrukowała je na miękką, ręcznie barwioną tkaninę. Z pociętych fragmentów materiału uszyła barwną kurtynę,  która zostanie rozwieszona wzdłuż ulicy.

Formuła spotkania zaprasza do interakcji i współdziałania w przestrzeni sześćdziesięciu metrów chodnika oraz otaczającej zieleni. Zapraszamy do dzielenie się historiami, pomysłami oraz intuicjami dotyczącymi życzliwości.  Spróbujemy poćwiczyć gesty serdeczności i zbudować most porozumienia. Zbadamy co jest potrzebne, aby nasza twarz, mimika, ruch ciała wyrażała życzliwość w sposób zrozumiały dla innych. Będzie też okazja do podziękowania sobie i naszym bliskim – za codzienne zwykle cuda: przygotowanie śniadania, empatyczne spojrzenie, posegregowanie skarpetek.

Specjalnie na to wydarzenie przygotowana została aranżacja przestrzeni ulicy autorstwa Justyny Mazur. Artystka sięgnęła po słowa oraz zwroty wyrażające życzliwość i nadrukowała je na miękką, ręcznie barwioną tkaninę. Z pociętych fragmentów materiału uszyła barwną kurtynę,  która zostanie rozwieszona wzdłuż ulicy.

Formuła Przestrzeni życzliwości zaprasza wszystkich do swobodnej interakcji i wypowiedzi. W aurze czerwcowej niedzieli, w sąsiedztwie lokalnych kawiarni będzie można sprawdzić na czym polega moc życzliwości i jaką siłę mogą mieć słowa w działaniu.

Przyjdź, zatrzymaj się, zadziałaj – współtwórz w raz z nami Przestrzeń życzliwości.

http://etnomuzeum.eu/wydarzenia/przestrzen-zyczliwosci

Informacje praktyczne:
Termin: 16 czerwca (niedziela), godz. 11.00 – 16.00
Miejsce: ul. Mostowa numer 1 – 3

WSTĘP WOLNY! Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek.

Partnerzy wydarzenia:
LOKATOR kawa&książki
BARaWINO

Zespół prowadzący warsztaty: Barbara Mołas, Joanna Zbela, Ewelina Krawczyk, Katarzyna Dorota, Justyna Mazur, Karolina Domańska, Konrad Filipiak
Aranżacja plenerowa: Justyna Mazur (Litograf)
Koncepcja i koordynacja: Anna Grajewska

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent