Przepis na bohatera – zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży

📅 piątek 14.09.2018 do niedziela 16.09.2018
3 zł/1zł
Przepis na bohatera – zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży

Zajęcia edukacyjne, podczas których uczestnicy będą próbowali odpowiedzieć na pytanie jakie są oblicza bohaterstwa i co współcześnie może robić każdy z nas, aby – podobnie jak znane historyczne postaci bohaterów – działać na rzecz swojego kraju, miasta, czy najbliższego sąsiedztwa. W części warsztatowej wspólnie z uczestnikami stworzymy karty postaci współczesnych bohaterów uwzględniając ich atrybuty i specjalne umiejętności. Wykonane w trakcie zajęć prace plastyczne wzbogacą publikację podsumowującą projektu „Bohaterologia po łódzku”.

„Herosi na podwórkach?”  oprowadzania po wystawie „Na wspólnym podwórku – łódzki tygiel kultur i wyznań”
termin: wrzesień – listopad 2018

Co wyróżniało łódzkich bohaterów? Skąd się wywodzili i komu pomagali? Aby zrozumieć  historyczne konteksty zagadnień łódzkiego bohaterstwa zapraszamy na cykl oprowadzań po wystawie „Na wspólnym podwórku – łódzki tygiel kultur i wyznań”. Ich uczestnicy będą mogli poznać znane z kart historii postaci miejskich społeczników – polityków, filantropów czy też przedsiębiorców, ale także usłyszeć o przykładach anonimowych działań na rzecz miasta przełomu XIX i XX wieku.

Bilet wstępu na wydarzenia: 3 zł/ os. (bilet normalny), 1 zł/ os. (bilet ulgowy).
Liczba miejsc ograniczona.
Więcej informacji oraz zapisy: edukacja@muzeum-lodz.pl, 42 254 90 11,

Czy i jak motywować dzieci