Przedszkole językowe – czy ma sens?

Konstancin Jeziorna
📅 środa 27.11.2019 do środa 04.12.2019
Przedszkole językowe - czy ma sens?
Choć w dzisiejszych czasach nie trzeba nikogo przekonywać o wadze i potrzebie nauki języków obcych, wciąż wielu rodziców sceptycznie podchodzi do rozpoczęcia edukacji dwujęzyczności dzieci zaledwie kilkuletnich. Zakorzenione głęboko przekonanie, że „taki maluch i tak niczego nie zapamięta”, sprawia, że rodzice niewielką uwagę zwracają na program przedszkola pod kątem metod nauczania języków obcych.

Bowiem, co bardzo ważne, przedszkole językowe może oferować język angielski, ale jak się okazuje sama obecność w programie nauczania nie wystarczy. Równie ważny jest sposób przekazania wiedzy. Spośród wielu metod nauki języka, zaledwie kilka przynosi wymierne efekty w odniesieniu do dzieci w wieku przedszkolnym.

Jak wobec tego wybrać najlepsze przedszkole językowe dla swojego dziecka?

Przedszkole językowe z programem immersji językowej – strzał w dziesiątkę

Immersja językowa nazywana jest inaczej jako nauka poprzez „zanurzenie w języku” Obecnie uznawana przez instytuty badawcze na całym świecie jako jedna z najbardziej skutecznych metod nauki języków obcych. Efektywność zawdzięcza się niewymuszonemu, wykorzystującemu naturalne zdolności dzieci sposobowi nauki.

Na przykładzie przedszkola językowego Świat Dziecka w Konstancinie, zajęcia z języka angielskiego odbywają się codziennie i prowadzone są przez native speakera. Dzieci poprzez zabawę i różnego rodzaju aktywności, bardzo szybko przyswajają proste zwroty grzecznościowe, uczą się nazw kolorów, ubrań, części ciała. Z dużą łatwością przychodzi im również wymowa i naśladowanie akcentu native speakera. Maluchy mając stały kontakt z językiem obcym, oswajają się z nim poprzez swobodne mówienie i słuchanie ze zrozumieniem.

Czy i jak motywować dzieci

Jak wykazały badania, nauka języka obcego od najwcześniejszych lat znacząco wpływa na rozwój kompetencji fonetycznej, Jeśli dążymy do tego, aby dziecko posiadało zdolności wymowy zbliżonej do tej, którą posługuje się natywny użytkownik języka, powinno rozpocząć naukę przed ukończeniem 10 roku życia. Ale oczywiście, im wcześniej, tym lepiej.

Zalety immersji językowej w przedszkolu

Przedszkole językowe z programem immersji językowej to niewątpliwie najlepszy wybór. Dziecko uczy się języka w sposób naturalny, bez stresu i uczucia przeciążenia nauką. Zajęcia języka angielskiego nie są tylko zabawą w suche powtarzanie słówek. Przebywając w środowisku, gdzie drugi język jest stale obecny, maluch osłuchuje się z nim, ma większą łatwość w komunikacji i nauki prawidłowej wymowy. Metoda immersji stanowi znakomite przygotowanie i wstęp do dalszych etapów nauki w szkole podstawowej. Zachęcamy rodziców do zapoznania się ze szczegółami programu immersji na stronie przedszkola Świat Dziecka.