Przedszkolaki na świeżym powietrzu – książka z pomysłami zabaw

sobota 17.09.2022 do sobota 01.10.2022

Przedszkolaki na świeżym powietrzu - książka z pomysłami zabaw

Dzieci potrzebują ruchu na powietrzu. To prawda powszechnie znana, oczywista i – wydawałoby się – prosta do zrealizowania, ale czy rzeczywiście niespieszne spacery albo zabawy podwórkowe są tak częstym elementem codzienności? W publikacji znalazły się propozycje na cały rok przedszkolny i na każdą pogodę. To także dobry wybór na czas dyżuru wakacyjnego i urlopu spędzanego z dziećmi na wyjazdach.

Oddajemy w Wasze ręce prawdziwą skarbnicę pomysłów – wśród 194 propozycji aktywności na świeżym powietrzu znajdziecie m.in. opisy zabaw ruchowych, przyrodniczych, plastycznych, językowych, wspierających koncentrację i spostrzegawczość, rozwijających zdolności matematyczne, związanych z literaturą dziecięcą.

Inspiracji do powstania tej książki dostarczyły m.in. rozmowy z edukatorami i przyrodnikami (Agnieszką Kuźbą, Marią Maziarek, dr Joanną Kajzer-Bonk), których zapis także został w niej zamieszczony.

Ale przede wszystkim znalazły się tu propozycje zabaw oparte na doświadczeniu i przekonaniu Autorek, że na świeżym powietrzu można świetnie się bawić, uczyć i rozwijać, jednocześnie integrując się z grupą rówieśniczą i rodziną oraz przeżywając wspaniałe przygody. A przy tym nabierać odporności i tężyzny fizycznej – wszak dotleniony umysł pracuje wydajniej oraz lepiej się wycisza, gdy nadejdzie już czas nocnego odpoczynku.

Publikacja skierowana jest do nauczycieli oraz rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, przedstawione w książce propozycje można jednak śmiało wykorzystać również wśród dzieci z klas I–III.

Więcej o publikacji: https://blizejprzedszkola.pl/sklep/propozycje-zajec-i-zabaw/892-przedszkolaki-na-swiezym-powietrzu.html

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie