przedstawienie

wtorek 20.09.2011 do piątek 02.12.2011

przedstawienie

Spektakl cieniowy Teatru Figur Kraków Zapach słoni po deszczu, inspirowany powieścią Italo Calvino Niewidzialne miasta to poetycka wyprawa w krainę wyobraźni. We wrześniu w ramach tegorocznej edycji programu Teatr Polska – do udziału w niezwykłej wyprawie zostaną zaproszeni mieszkańcy południowo-centralnej Polski, na co dzień pozbawieni kontaktu z twórczością teatralną.

Już w czerwcu przedstawienie mogli obejrzeć mieszkańcy Lanckorony, począwszy od września spektakle będzie można zobaczyć:

16 września 11:00 i 18:00 – Miejski Dom Kultury w Radomsku, ul. Brzeźnicka 5
20 września 11:00 i 17:00 – Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, Aleja Tysiąclecia 37
27 września 12:00 i 17:00 – Wiejski Dom Kultury w Psarach, ul. Świętego Floriana 4
10 listopada 11:00 i 18:00 – Kino Scena KULTURA w Knurowie, ul. Niepodległości 26
24 listopada 11:00 i 17:00 – Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach, Rynek 18
30 listopada 11:00 i 17:00 – Bytomskie Centrum Kultury, ul. Żeromskiego 27
2 grudnia 12:00 i 17:00 – Miejski Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach, Al. Pokoju 1

W każdej z miejscowości spektakl zostanie pokazany dwukrotnie. Pierwszy pokaz spektaklu poprzedzą kreatywne warsztaty cieniowe, drugi – interaktywna instalacja cieniowa.

W niezwykłą podróż po meandrach własnej wyobraźni może wybrać się każdy bez względu na wiek, dlatego „Zapach słoni po deszczu” to przedstawienie skierowane zarówno do najmłodszych, jak i do dorosłych widzów. Zapraszamy!

Więcej szczegółów na stronie Teatru Figur Kraków (www.teatrfigur.pl) oraz na stronach ośrodków goszczących spektakl.

Projekt „Teatr Polska” – atrakcyjna oferta teatralna skierowana do środowisk pozbawionych kontaktu z twórczością teatralną. Inspiracją dla projektu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Redutę Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu. Teatry biorące udział w projekcie „Teatr Polska" prezentują ciekawe przedstawienia szerszej publiczności, mają możliwość poznania innego typu odbiorcy i nawiązania współpracy z ośrodkami kultury. „Teatr Polska" odbędzie się w tym roku w okresie między czerwcem a grudniem 2011 roku.

Projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie