UD

Proste (ale widowiskowe) doświadczenia naukowe w Twoim domu

📅 czwartek 17.06.2021 do poniedziałek 16.08.2021
Proste (ale widowiskowe) doświadczenia naukowe w Twoim domu
Kilkadziesiąt filmów z ciekawostkami i przepisami na eksperymenty dla uczniów i rodziców trafiło na kanał YouTube Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon. Zobacz jak łatwo można zrobić coś… z (prawie) niczego.

Na www.youtube.com/cogiteon można poznać alternatywne sposoby komunikacji, wyhodować egzotyczne drzewko, sprawdzić co pływa a co tonie, wyprodukować własny plastik (z mleka!), zrobić prezent, niezapomnianą imprezę, a także… zwiedzić Małopolskę w naukowym wydaniu. Ania, Kasia, Andrzej, Maciej i Karol – edukatorzy Cogiteonu, stanęli za kamerami ponad rok temu. Od tego czasu wyprodukowali 25 filmów z serii „Zrób to sam”, w których prezentują zjawiska z różnych dziedzin wiedzy. Są też 3 filmy podróżnicze. Oprócz tego w serii „Nauka & Hobby” centrum podpowiada w jaki sposób jeszcze lepiej opiekować się roślinami i zwierzętami, a także gdzie patrzeć aby zobaczyć perseidy (i inne ciała niebieskie).

Kanał Cogiteonu można zasubskrybować klikając w poniższy link: https://bit.ly/2WKZMkW

Cogiteon m.in. w ten sposób prowadzi swoją działalność edukacyjną, choć siedziba instytucji dopiero powstaje. W Krakowie przy al. Bora-Komorowskiego trwa budowa obiektu, który będzie mieścił interaktywną wystawę stałą o naukowych marzeniach człowieka (ponad sto eksponatów), 6 laboratoriów i pracowni tematycznych, akademię dzieci i strefę emocji. Obok budynku będzie 2-hektarowy park, a ogród znajdzie się również na dachu obiektu. Będzie on odtwarzał roślinny krajobraz różnych zakątków świata.

To najważniejsza inwestycja edukacyjna Województwa Małopolskiego. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. Oznacza to, że już za 2 lata będzie można prowadzić doświadczenia i eksperymenty naukowe pod okiem doświadczonych edukatorów.

Tymczasem Andrzej pompuje balony bez użycia pompki i nabija je na wykałaczki oraz wywołuje… kolorowy deszcz:

https://www.youtube.com/watch?v=kg2owxmsuzA

546 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent