Propozycje zabaw edukacyjnych od Cogiteonu

czwartek 21.01.2021 do sobota 20.03.2021

Propozycje zabaw edukacyjnych od Cogiteonu

Jak samodzielnie zabarwić koszulkę, zrobić plastik z mleka i wyhodować awokado z nasiona? Jeśli szukasz inspiracji na pożyteczne spędzenie wolnego czasu z pomocą przychodzą edukatorzy centrum nauki.

„Zrób to sam” – to tytuł serii filmów, które Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon regularnie publikuje na swoim kanale YouTube (www.youtube.com/cogiteon). Kilka minut wystarczy, aby dowiedzieć się co poza guacamole można zrobić z awokado, jak przygotować lampę z kartonu i przekonać się jak działa mydło. Przedstawione doświadczenia można powtórzyć w domowym zaciszu, miło spędzić czas z dziećmi, a przy okazji stworzyć coś niezwykłego.

Zobacz najnowszy film:

Z Cogiteonem można zwiedzić podziemia kopalni soli w Wieliczce oraz piaski Pustyni Błędowskiej. W obu miejscach edukatorzy wykonali również wyjątkowe doświadczenia naukowe.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon to instytucja kultury Województwa Małopolskiego. Aktualnie prowadzi misję popularyzacji wiedzy głównie podczas pokazów oraz w internecie. W 2023 roku w Krakowie przy al. Bora-Komorowskiego powstanie siedziba centrum z interaktywną wystawą stałą o człowieku oraz 6 laboratoriami. Na dachu obiektu znajdzie się ogród, a obok budynku będzie park z plenerowymi eksponatami.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon logo

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Cogiteon to instytucja, której celem jest popularyzowanie wiedzy wśród dzieci i młodzieży. Siedziba Cogiteonu powstanie w 2022 roku w Krakowie przy al. Bora-Komorowskiego. W budynku znajdzie się wystawa stała o człowieku, wyposażona w ok. 100 interaktywnych …

Więcej

Adres:

Biuro: ul. Lubelska 23
30-003 Kraków


Kontakt:

http://www.cogiteon.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:edukacyjnefilmzabawa