Propozycje zabaw edukacyjnych od Cogiteonu

czwartek 21.01.2021 do sobota 20.03.2021

Propozycje zabaw edukacyjnych od Cogiteonu

Jak samodzielnie zabarwić koszulkę, zrobić plastik z mleka i wyhodować awokado z nasiona? Jeśli szukasz inspiracji na pożyteczne spędzenie wolnego czasu z pomocą przychodzą edukatorzy centrum nauki.

„Zrób to sam” – to tytuł serii filmów, które Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon regularnie publikuje na swoim kanale YouTube (www.youtube.com/cogiteon). Kilka minut wystarczy, aby dowiedzieć się co poza guacamole można zrobić z awokado, jak przygotować lampę z kartonu i przekonać się jak działa mydło. Przedstawione doświadczenia można powtórzyć w domowym zaciszu, miło spędzić czas z dziećmi, a przy okazji stworzyć coś niezwykłego.

Zobacz najnowszy film:

Z Cogiteonem można zwiedzić podziemia kopalni soli w Wieliczce oraz piaski Pustyni Błędowskiej. W obu miejscach edukatorzy wykonali również wyjątkowe doświadczenia naukowe.

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon to instytucja kultury Województwa Małopolskiego. Aktualnie prowadzi misję popularyzacji wiedzy głównie podczas pokazów oraz w internecie. W 2023 roku w Krakowie przy al. Bora-Komorowskiego powstanie siedziba centrum z interaktywną wystawą stałą o człowieku oraz 6 laboratoriami. Na dachu obiektu znajdzie się ogród, a obok budynku będzie park z plenerowymi eksponatami.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon logo

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon

Cogiteon to instytucja, której celem jest popularyzowanie wiedzy wśród dzieci i młodzieży. Siedziba Cogiteonu powstanie w 2022 roku w Krakowie przy al. Bora-Komorowskiego. W budynku znajdzie się wystawa stała o człowieku, wyposażona w ok. 100 interaktywnych …

Więcej

Adres:

Biuro: ul. Lubelska 23
30-003 Kraków


Kontakt:

http://www.cogiteon.pl
facebook

Wiosenne kurtki 5.10.15

ZOBACZ TAKŻE:edukacyjnefilmzabawa