Promyk na Dzień Dziecka – Elbląg

sobota 01.06.2013

Promyk na Dzień Dziecka – Elbląg

Nie wiesz jaki prezent wybrać dla swojej pociechy na Dzień Dziecka – podaruj mu swój czas i przyjdź 1 czerwca, o godz. 15:00 do Centrum Tańca Promyk na zajęcia taneczne „Mamo, tato zatańcz ze mną!”

Mamo, tato zatańcz ze mną to zajęcia realizowane w Centrum Tańca "Promyk” od kilku miesięcy. Zajęcia skierowane są do dzieci od lat 4 i ich rodziców. Do tej pory odbyły się cztery spotkania, na których dzieci wraz z rodzicami uczyły się tańca nowoczesnego, ludowego oraz towarzyskiego. Na zajęcia można dołączyć w każdej chwili ponieważ poszczególne zajęcia dotyczą jednego rodzaju tańca.  
 
Ostanie zajęcia poświęcone były tańcowi towarzyskiemu. Starsi i młodsi uczestnicy poznali kroki tańców latynoamerykańskich czyli samby i cha – chy oraz dowiedzieli się skąd te tańce pochodzą. Każde zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, po czym przychodzi pora na kroki i figury charakterystyczne dla uczonej formy tańca. Tańców latynoamerykańskich, dzieci i rodzice z powodzeniem uczyli się oddzielnie i w parach.  
 
 – To jest bardzo ciekawa oferta zajęć ruchowych, zwłaszcza dla zabieganych mam
– mówi, jedna z uczestniczek, mama Emila. –Tutaj można połączyć pożyteczne z przyjemnym czyli spędzić czas z dzieckiem i jednocześnie popracować nad kondycją i sylwetką. Tylko aby był efekt, zwłaszcza dla naszych sylwetek zajęcia musiałby odbywać się częściej, na przykład raz w tygodniu.  
 

 
Obecnie do wakacji zaplanowane jest jeszcze jedno spotkanie –
1 czerwca. Pierwsze zajęcia z tańca nowoczesnego odbyły się 6 kwietnia w godz. 15.00 – 16.00,  kolejne 18 maja.  Wszystkie w Centrum Tańca "Promyk”, przy ul. Browarnej 80, na dużej sali.  
 
– Zaproponowaliśmy zajęcia raz w miesiąc ponieważ wiemy, jak ciężko jest rodzicom wygospodarować czas, tym bardziej, że zbliża się okres wiosenny, który sprzyja spędzaniu czasu na dworze
– mówią organizatorzy. – Ale jesteśmy otwarci i jeżeli tylko zgłoszą się do nas chętni możemy zorganizować zajęcia dwa razy w miesiącu. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z biurem Centrum Tańca "Promyk”.  
 
Bilet do nabycia w kasie CSE Światowid, pl. Jagiellończyka 1. Cena: 15 zł / rodzic + dziecko/, 20  zł /rodzic + 2 dzieci/  
 
Chętni mogą zgłaszać się na maila: promyk@swiatowid.elblag.pl, lub telefonicznie pod numerem: 55 611 01 30/40 lub 609 977 220 (w godzinach 8.00-16.00).

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Promyk na Dzień Dziecka – Elbląg

"Światowid" Centrum Spotkań Europejskich

Światowid jest pomysłodawcą i realizatorem wielu przedsięwzięć kulturalnych. Dzięki szczególnej trosce o rozwój twórczego ruchu kulturalnego zrealizowaliśmy imprezy artystyczne, które z czasem stały się cykliczne i zyskały zasięg ogólnopolski oraz międzynarodowy. Są to m.in.: Ogólnopolski …

Więcej

Adres:

Plac Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg


Kontakt:

+48 55 611 20 50
http://www.swiatowid.elblag.pl
facebook