Projekt społeczny: Sen nocy letniej

Muzeum Inżynierii Miejskiej mapa

piątek 01.07.2016 do sobota 02.07.2016

Sen nocy letniej CC

Śmiałe, nietuzinkowe, zabawne, krytyczne… Epitety dotyczące spektakli Cezarego Tomaszewskiego realizowanych z Capellą Cracoviensis można mnożyć w nieskończoność. Nie podsuwają gotowych rozwiązań, dając tym samym powody krytycznej analizy zastanego porządku i otwierając oczy.

Najbliższy ze spektakli będzie całkowicie wyjątkowy. Po pierwsze dlatego, że oparty na arcydziele Williama Shakespeare’a Sen nocy letniej, do którego Felix Mendelssohn skomponował piękną, przebogatą muzykę. Po drugie – i to jest powód, dla którego Cezary Tomaszewski i Capella Cracoviensis podjęli się kolejnego wspólnego przedsięwzięcia – do współtworzenia sztuki zaproszeni zostali uczniowie Szkoły Muzycznej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Dzieci, których świat jest poza zasięgiem nas wszystkich, czytających te słowa. Spróbujmy go zrozumieć, likwidujmy bariery. Sen nocy letniej będzie ku temu wzruszającą okazją.

1.07.2016 piątek 18:00

2.07.2016 sobota 18:00

Muzeum Inżynierii Miejskiej
Kraków ul. Św. Wawrzyńca 15

projekt społeczny
Felix MENDELSSOHN
Sen nocy letniej

w oparciu o dzieło Williama Shakespeare’a

spektakl z udziałem uczniów Szkoły Muzycznej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

CAPELLA CRACOVIENSIS
na historycznych instrumentach

Alessandro Moccia koncertmistrz

Aldona Kopkiewicz dramaturgia
Agnieszka Klepacka Maciej Chorąży [Bracia] kostiumy i scenografia
Cezary Tomaszewski reżyseria

Nieszczęsny Puk, pech snu i nocy! Noc już dawno zapadła, lecz magia Puka nie działa. Dzieci, które zgubiły się w lesie, stawiają dziwny opór jego zaklęciom. Więcej nawet: same zdają się władać jakąś magią i być może zdołają rzucić miłosny urok na Puka. „Sen nocy letniej” to opowieść o nocy, dzięki której możliwy jest dzień – o ciemnej baśni, która toczy się, nim dojdzie do ślubu. W naszej inscenizacji Mendelssohna rozgrywka toczy się po stronie baśni, w nocnym lesie, w którym dojdzie do starcia dwóch czarodziejskich i czarnoksięskich potęg: dzieci kontra Puk na muzykę, piosenki, gesty i fragmenty Shakespeare’a. Ślubu nie będzie.
[Aldona Kopkiewicz]

Koncerty są realizowane w ramach Theatrum Musicum Kraków 2016.

więcej informacji:

theatrummusicum.pl

capellacracoviensis.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Capella Cracoviensis

CAPELLA CRACOVIENSIS jest miejską instytucją kultury. Powstała w 1970 roku z inicjatywy Stanisława Gałońskiego, w celu wykonywania rzadkiej wówczas na estradach muzyki dawnej. Z czasem zespół przekształcił się w rodzaj małej filharmonii. Obecnie powrócił do …

Więcej

Adres:

ul. Zwierzyniecka 1
31-103 Kraków


Kontakt:

info@capellacracoviensis.pl
http://www.capellacracoviensis.pl

 
ZOBACZ TAKŻE:koncertmuzykapatronat