Projekt Future Innovators Academy

czwartek 06.02.2020 do niedziela 16.02.2020

Future Innovators Academy

Future Innovators Academy to projekt poszerzający horyzonty i wzmacniający talenty młodzieży. Jego celem jest zaangażowanie młodych ludzi w tworzenie innowacyjnych rozwiązań, zwiększenie ich otwartości i umiejętności współpracy.

Biznesowi specjaliści – wolontariusze firmy UBS – przekażą im wiedzę z zakresu tworzenia innowacyjnych rozwiązań, z naciskiem na umiejętność pracy w grupie, przywództwa oraz zarządzania projektami, przy uwzględnieniu różnorodnych środowisk i kultur.

Pragniemy, by młodzi ludzie stali się otwartymi na innych, współpracującymi i rozwiązującymi ważne problemy dorosłymi.

Zależy nam na ułatwianiu dostępu do nowoczesnej edukacji i wyrównywaniu szans.

Dlatego projekt skierowany jest do młodzieży w wieku 11-15 lat i zostanie przeprowadzony w kilkunastu szkołach z mniejszych miejscowości z Małopolski oraz placówkach pieczy zastępczej.

Projekt składa się z kilku etapów.
Pierwszym z nich jest przeprowadzenie lekcji w szkołach, dla 500 ok. uczniów. Lekcje opierają się o metodykę design thinking, po to, by zaangażować każdego ucznia w pracę nad rozwiązaniem problemu i wykreowanie innowacyjnych pomysłów.

Następnie zainteresowani uczniowie wezmą udział w zajęciach pozalekcyjnych, by pozyskać wiedzę z tematów takich jak: praca w grupie, przywództwo, zarządzanie projektami.

Po części edukacyjnej uczestnicy zostaną zaproszeni na hackathon. W trakcie dwudniowych warsztatów, w grupach, będą kreowali innowacyjne rozwiązania dla danego problemu.

Finałem projektu będzie wydarzenie Future Innovators Forum, podczas którego uczniowie zaprezentują swoje innowacyjne pomysły i powalczą o technologiczne nagrody: sprzęt oraz stypendium naukowe na dalsze rozwijanie swoich pasji i zainteresowań.

15 i 16 lutego odbędzie się finał projektu: Hackathon oraz Forum.

Dziękujemy firmie UBS oraz wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie!

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także