Podczas każdej edycji podkreślany jest inny problem związany z dbaniem o środowisko miasta Wrocławia. Motywem przewodnim zakończonej V, jubileuszowej edycji projektu było pogłębienie wiedzy na temat znaczenia wody a także ochrony jej zasobów. Uczestniczyło w niej 25 wrocławskich placówek oświatowych różnych poziomów nauczania, z których uczniowie wykonywali zadania ujęte w programie m.in.:

-zwiedzanie Oczyszczalni Ścieków na Janówku,
-zwiedzanie Stacji Uzdatniania Wody,

Na Wrocławskim Rynku uczniowie zachęcali Wrocławian do segregacji odpadów a także rozdawali ulotki informujące jak prawidłowo segregować śmieci. W trakcie trwania projektu uczniowie brali udział w prelekcjach poświęconych ochronie środowiska mogli również samodzielnie przy pomocy specjalnych zestawów laboratoryjnych zbadać stan wody w okolicznych rzekach, jeziorach czy stawach. Zorganizowane były liczne konkursy promujące zdrowy tryb życia oraz postawę proekologiczną wobec środowiska.

Zauważyć dziecko

Bezpłatny mini-kurs e-mailowy · 5 dni

Krzyczę, chociaż kocham.

5 lekcji, które pomogą Ci zrozumieć, skąd biorą się Twoje reakcje wobec dziecka — i co możesz z nimi zrobić.

Zapisz się za darmo →

Podsumowaniem akcji była uroczysta gala na Wyspie Słodowej gdzie prezentowany był program artystyczny przygotowany przez placówki zaangażowane w realizację projektu. Wśród licznych atrakcji można było zobaczyć m.in. przemarsz Ekoludków, konkurs strojów z surowców wtórnych oraz wystawa pokonkursowa prac plastycznych „Wrocławski Eko-krasnal". Dzięki współpracy organizatorów z WOPR oraz OSP „ZORBA" uczestnicy gali mogli z bliska zobaczyć sprzęt ratujący życie w wodzie m.in. kostium nurka, łodzie patrolowe a także specjalnie szkolone do tego celu psy.

Realizacja zadań projektu koordynowana przez Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu była możliwa dzięki wsparciu i zaangażowaniu różnych instytucji i partnerów projektu: Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania ALBA, Polskiej Akcji Humanitarnej, Fundacja na Rzecz Dziedzictwa Przyrodniczego „Natura dla Przyszłości" i Instytut Szkoleniowy VIVO, MPWIK, Straży Miejskiej, portalów Biolog, EduAlert, Regional, producenta wody Ślężanka, wydawnictw Siedmioróg oraz Gaj.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie placówki oświatowe do wzięcia udziału w kolejnej edycji projektu „Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci", której motywem przewodnim będzie zieleń miasta Wrocławia.

 

549 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent

Zespół Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży

Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży jest placówką samorządową, zajmującą się edukacją kulturalną dzieci i młodzieży, rozwijaniem zainteresowań i uzdolnień w dziedzinie wychowania estetycznego. Organizuje dziecięce i młodzieżowe konkursy i przeglądy, współpracuje z wieloma instytucjami …

Adres:
ul. Kołłątaja 20
50-007 Wrocław


Kontakt:

71-79 868 81
mdkkopernik1@wp.pl
http://www.mdk.wroclaw.pl