Projekt Co Kryje Maska? Warsztaty teatralne dla młodzieży

poniedziałek 13.11.2017 do poniedziałek 27.11.2017

bezpłatne

Projekt Co Kryje Maska? Warsztaty teatralne dla młodzieży

Trwa II edycja projektu „Co kryje maska?” dla młodzieży z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Tym razem tematem przewodnim jest konflikt międzyludzki.

Warsztaty teatralne skupią się wokół podejścia ludzi do rozwiązywania konfliktów interpersonalnych. W ramach spotkań
uczestnicy:

1.  Przeanalizują strategie i style rozwiązywania konfliktów interpersonalnych.

2. Poprzez improwizację będą tworzyć
inscenizację.

3. Poznają zasady teatru „Commedia dell’arte” i wykorzystują do własnej inscenizacji.

4. Poznają zastosowanie maski i kostiumu w teatrze i dostosowują do własnego spektaklu.

5. Dokonają ostatecznego zapisu scenariusza.

6. Przygotują maski i kostiumy.

7. Przygotują inscenizację.

8. Wykonają zdjęcia z procesu pracy zespołu i stworzą cykl 7 zdjęć reportażowych do konkursu.

Projekt zostanie zakończony dwoma wydarzeniami:

10.01.2018 r. – Wystawienie spektakli w Piwnicy na Wójtowskiej.

31.01.2018 r. – Wernisaż wystawy z projektu, wręczenie płyt DVD, dyplomów, nagród za cykl zdjęć i spektakl (wystawa 29.01-11.02).

Kontakt i informacje: Małgorzata Graczyk – mgraczyk@sdk.pl

Staromiejski Dom Kultury w Warszawie, zajęcia dla dzieci Warszawa Śródmieście

Staromiejski Dom Kultury

Staromiejski Dom Kultury nie jest nastawiony na efektowne (ale drogie!) imprezy, a na pozytywistyczne zajęcia edukacyjne w klubach i zespołach, gdzie oprócz artystycznej, solidnej pracy warsztatowej uczestnik otrzymuje dużą dawkę wiedzy i umiejętności. Wizualizacją misji …