Premiera superprodukcji Immersyjny Dziadek do orzechów już 17 listopada!

ArtBox Fabryka Norblina mapa

piątek 17.11.2023 do piątek 24.11.2023

Premiera superprodukcji Immersyjny Dziadek do orzechów już 17 listopada!

Świąteczną opowieść w niezwykłym, wielozmysłowym wydaniu zobaczymy w Art Box Experience w warszawskiej Fabryce Norblina

Już 17 listopada w warszawskiej Fabryce Norblina otoczy nas magia zimowego wieczoru i świąt Bożego Narodzenia. A to za sprawą superprodukcji Immersyjny Dziadek do orzechów. Zimowy cud, na którą zapraszają twórcy pierwszej w Polsce i w tej części Europy galerii immersyjnej Art Box Experience. Widowisko to wciągające, wielowymiarowe doświadczenie oddziałujące na zmysły i poruszające fantazję, przygotowane zostało z myślą o całej rodzinie. Na odwiedzających oprócz spektakularnie animowanej, prawdziwie zimowej opowieści czekają liczne atrakcje, w tym zabawa w augmented reality.

Dziadek do orzechów to jeden z ponadczasowych spektakli, które na stałe zapisały się w światowym kanonie baletu. Powstałe na podstawie baśniowej opowieści E.T.A. Hoffmanna Dziadek do orzechów i Król myszy, przedstawienie od lat rozpala wyobraźnię kolejnych pokoleń na całym świecie, będąc jedną z najpopularniejszych świątecznych historii (na język francuski przetłumaczył  Aleksander Dumas). Już wkrótce widowisko zobaczyć – i doświadczyć! – można będzie w Warszawie, mieście, w którym niemiecki pisarz mieszkał w pierwszych latach XIX wieku, i którego pokryte śnieżnym puchem Stare Miasto stało się źródłem wyjątkowej inspiracji. Do tej fantastycznej, świątecznej scenerii przenosi widzów Immersyjny Dziadek do orzechów. Zimowy cud, którego europejska premiera będzie miała miejsce już 17 listopada w Art Box Experience w Warszawie.

Immersyjne, czyli pozwalająca w pełni zanurzyć się w wykreowanym świecie, multisensoryczne wydarzenie oparte jest na słynnym balecie Piotra Czajkowskiego. To wydarzenia dla całej rodziny. Tym razem klasyczną opowieść będzie można zobaczyć w spektakularnym, disneyowskim stylu.

Balet opowiada przygody siedmioletniej Klary, która podczas nocy bożonarodzeniowej znajduje pod choinką dziadka do orzechów. Ze wszystkich prezentów ten podoba jej się najbardziej, więc zabiera go do swojego domku dla latek. Dziewczynka zasypia i śni o Krainie Słodyczy, w której razem z Księciem, w którego zmienił się Dziadek, musi stawić czoła złowrogiemu Królowi Myszy. Ten siedmiogłowy uzurpator chce zagarnąć dla siebie wszystkie słodycze! Czy mu się to uda?

Czas świąt Bożego Narodzenia ma w sobie wiele pięknych tradycji. Jedną z moich ulubionych, takich osobistych, jest coroczne oglądanie Dziadka do Orzechów w dzień przed Wigilią. Mam nadzieję, że immersyjna wersja tej klasycznej powieści świątecznej dostarczy najmłodszym, ale też dorosłym, wielu wspaniałych wrażeń. – mówi Joanna Kowalkowska, współzałożycielka i prezeska ABE.

Tym razem klasyczną opowieść o Dziadku do orzechów zobaczyć można będzie w spektakularnym, disneyowskim stylu przepełnionym muzyką i tańcem. Ambasadorką wydarzenia jest pojawiająca się w warszawskiej odsłonie widowiska Yume Okano, tancerka Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Organizatorzy przygotowali  zabawę technologiczną, która dzięki aplikacji na smartfona pozwala odwiedzającym na interakcje z projekcjami i poszukiwania bohaterów w świecie AR, czyli rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality).

Immersyjne widowisko to wiele, a jednak jeszcze nie wszystko! Organizatorzy przygotowali liczne świąteczne atrakcje, które połączą pokolenia – już od 26 listopada Art Box zaprasza na warsztaty dla rodzin. Uczestnicząc w pokazie w Art Box Experience dowiemy się więcej o samym balecie i opowiadaniu, a także ich twórcach. Najmłodsi poznają podstawowe figury baletowe, a w części warsztatowej pod okiem edukatorek i edukatorów przygotują ozdoby choinkowe lub stworzą figurę dziadka do orzechów, którego następnie zabiorą ze sobą do domu. Szczegółowy program warsztatów będzie dostępny na stronie artboxexperience.com oraz w mediach społecznościowych.

Bilety: do nabycia online (Bilety Art Box Experience). Więcej na: artboxexperience.com

Termin: 17.11 – 31.01.2024

Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53, drugie piętro; pon.-czw., od godz. 9.00 do 20.00, ostatnie wejście o 19.00; pt. od godz. 9:00 do 21:00, ostatnie wejście o godz. 20; weekend w godz. 10.00-21.00).

Produkcja: Story Wall Entertainment

Dystrybucja: Lighthouse Immersive, Visioni Eccentriche

Ambasadorka: Yume Okano, tancerka Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie

Miejsce: Art Box Experience, Fabryka Norblina, Warszawa

dziadek-do-orzechow-art-box-warszawa-wystawa12
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:baśniepokazy