Premiera nowych książek z serii Przygód w bród. Już czytamy! wydawnictwa AWM

sobota 16.02.2019 do sobota 02.03.2019

Premiera nowych książek z serii Przygód w bród. Już czytamy! wydawnictwa AWM

14 lutego ukazały się na rynku dwie kolejne książeczki z serii „Przygód w bród. Już czytamy!”

Pierwsza z nich, „Pusia i jej wielka wyprawa”, przedstawia przygody kotki, która postanawia zobaczyć świat. Podczas eskapady Pusia przeżywa wiele przygód, zyskuje przyjaciół, poznaje życie bezdomnych kotów, którym stara się pomóc. Pokonuje też piętrzące się na jej drodze trudności. „Funia i znikający las” to opowieść o niedźwiadku, który wraz z mamą i bratem jest zmuszony opuścić las i poszukać innego miejsca do życia. W czasie wędrówki trzy niedźwiedzie natrafiają na wiele trudności, które pokonują dzięki silnej woli, odwadze i wzajemnemu wsparciu.

Historie w sugestywny sposób oddają bogate, pełne ciepła ilustracje. Pozwalają one młodym czytelnikom lepiej utożsamić się z bohaterami książki i uwrażliwiają na los zwierząt.

Publikacja jest przeznaczona dla dzieci, które ćwiczą umiejętność samodzielnego czytania. Ciekawa fabuła w parze z wartką akcją zachęcają początkujących czytelników do lektury. Przyswojenie treści ułatwiają zastosowanie prostego, a jednocześnie barwnego słownictwa i podział tekstu na krótkie, przystępne partie.

Dzięki pytaniom zawartym na końcu książki rodzic lub samo dziecko może sprawdzić, czy udało się zapamiętać przebieg akcji.

W skład serii wchodzą pełne dynamizmu opowieści o zwierzętach, zarówno dzikich, jak i domowych. Przygody bohaterów są pretekstem do przemycenia ważnych wartości, takich jak umiejętność pokonywania problemów czy szacunek do każdej żywej istoty. Do tej pory ukazały się cztery tytuły. Poprzednio wydane to: „Bumcyk i jego drużyna” o przygodach odważnego lwa i jego przyjaciół zdążających na pomoc uwięzionemu gorylowi oraz „Tojuś i jego droga do domu” o piesku, który szukał kochającej rodziny.

Premiera nowych książek z serii Przygód w bród. Już czytamy! wydawnictwa AWM

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także