Premiera Miasta Świateł w Teatrze Guliwer

Teatr Lalek Guliwer mapa

niedziela 28.11.2021

Premiera Miasta Świateł w Teatrze Guliwer

Jak mieszkańcy i mieszkanki postrzegają Warszawę? Jaka jest ich wizja miasta?
Na te pytania poszukamy odpowiedzi w premierowym spektaklu „Miasto Świateł”, który powstaje w Teatrze Lalek Guliwer w koprodukcji z Unią Teatr Niemożliwy. Premiera przedstawienia na deskach Sceny Liliput odbędzie się 28 listopada.

Spektakl jest częścią międzynarodowego projektu „City of Lights”, którego pomysłodawcą i autorem jest reżyser przedstawienia – chilijski artysta David Zuazola. W ramach projektu powstaje więc spektakl włączający, oddający głos mieszkańcom i mieszkankom Warszawy, spektakl, którego ideą jest przełamanie dystansu pomiędzy publicznością a sceną. Ponadto przedstawienie realizowane jest w duchu ekologicznym, a do elementów scenografii, które powstawały podczas twórczych warsztatów do spektaklu, wykorzystano materiały z recyklingu.

Scenariusz przedstawienia napisała ceniona i nagradzana dramaturżka i pisarka Barbara Sadurska. Inspiracją do jego stworzenia były historie i opowieści mieszkańców i mieszkanek Warszawy, którzy uczestniczyli w warsztatach towarzyszących realizacji projektu.

W „Mieście Świateł” poznajemy historię jednego dnia w jednym mieście. To właśnie miasto jest największą sceną, na której codziennie odbywają się tysiące przedstawień. Jeden dzień kryje w sobie niezliczoną liczbę historii opowiadanych przez budynki, ulice, chodniki i parki. Historii między ludźmi, zwierzętami i bytami nieludzkimi.

Warszawa z „Miasta Świateł” będzie tak różnorodna, jak jej mieszkańcy. Ile będzie mieć barw, dźwięków i zapachów? Premiera spektaklu już 28 listopada.

Więcej informacji o spektaklu i bilety na pokazy przedpremierowe dostępne są na stronie www.teatrguliwer.pl.
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Miasto Świateł
Scenariusz: Barbara Sadurska
Reżyseria, scenografia i dramaturgia: David Zuazola
Kompozytor: Marek Żurawski
Współpraca reżyserska: Marek b. Chodaczyński
Asystent reżysera: Paweł Jaroszewicz
Obsada: Elżbieta Pejko, Paweł Jaroszewicz, Maciej Owczarzak

*Spektakl powstaje w koprodukcji z Unią Teatr Niemożliwy. Autorem i pomysłodawcą międzynarodowego projektu „City of LIghts” jest David Zuazola. Inspiracją do powstania scenariusza byli mieszkańcy i mieszkanki Warszawy.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:teatr