Premiera książki Jak zrozumieć Chrumaka i wejść do świata tych, którzy myślą inaczej

środa 04.09.2019 do środa 18.09.2019

Jak zrozumieć Chrumaka i wejść do świata tych, którzy myślą inaczej

Jak zrozumieć Chrumaka i wejść do świata tych, którzy myślą inaczej – premiera książki, która ukazuje rzeczywistość oczami chłopca ze spektrum autyzmu

Czy można zrozumieć świat, który jest dla nas niedostępny?

Codzienność dzieci ze spektrum autyzmu nie różni się znacząco od codzienności ich rówieśników, aby jednak przeprowadzić skuteczną pracę terapeutyczną, trzeba poznać i zrozumieć te różnice. Młody odbiorca, zapoznając się z przygodami Chłopca, zbliża się do niego i współodczuwa z nim, odnajdując tym samym własne trudności i problemy. Dorosłym umożliwia to zaś nawiązanie dobrego kontaktu terapeutycznego i personalnego. Specyficznym zasadom zostaje bowiem podporządkowane całe najbliższe otoczenie.

Wydawnictwo Skrzat prezentuje książkę, dzięki której za sprawą barwnych i nieszablonowych historii oraz elementów-symboli dowiesz się, czym jest nadwrażliwość słuchowa, ubrana tu w kostium niesfornego chrumaka, co oznacza dziecięce „moje, nie ruszać!” na przykładzie Glizdonia, jak niezrozumiałe może okazać się otoczenie i ile kosztuje każda zmiana. Obszary, którym poświęcono opowiadania, obejmują najważniejsze i najbardziej problematyczne zagadnienia.

Zachęcamy do lektury powstałej dzięki wieloletniej współpracy autorki – pedagog i socjoterapeutki – z dziećmi z zespołem Aspergera, inspirowanej przez nie i recenzowanej przez ich mamy.

Patronat nad książką objęli: Stowarzyszenie Niebieski Skarb, Ego Dziecka, Psycholog Pisze, Miasto Dzieci.

Elżbieta Jodko-Kula
Jak zrozumieć Chrumaka i wejść do świata tych, którzy myślą inaczej
Wydawnictwo Skrzat 2019

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie