Premiera książki – Ekstra-Staś ratuje świat autorstwa Tomasza Piotra Nowaczyka

📅 środa 28.04.2021 do środa 05.05.2021
Ekstra Staś ratuje świat recenzja

„Ekstra-Staś ratuje świat” autorstwa Tomasza Piotra Nowaczyka, ukazała się nakładem Wydawnictwa dodruk [agencja Star Manager], które powstało w Rybniku. Poznański komik postanowił więc oddać publikację swoich książek w ręce dobrze znanej ekipy. Pierwszą ma być właśnie „Staś”, a drugą – wznowienie druku debiutanckiej „Gupik ma szczęście”.

Kilka słów o Ekstra-Stasiu – to na pewno książka dla całej rodziny. Opowiada o pozornie zwykłym sześciolatku, który wierzy w swoją misję, czyniącą każdy dzień ekstra przygodą. „Ratuje świat” taty, mamy, starszej siostry, a nawet sąsiada i choć nie zawsze jego misje udają się tak, jak sobie wymarzył, to jednak liczą się dobre chęci, prawda?

zakladka-1-stas-1

Autor książki, Tomasz Piotr Nowaczyk, ma już na swoim koncie sukces wydawniczy. Zadebiutował na rynku dziecięcych pozycji książkowych w 2015 roku zbiorem wyjątkowych wierszy dla najmłodszych pt.: „Gupik ma szczęście”. Książka sprzedała się w blisko trzech tysiącach egzemplarzy i została ciepło przyjęta przez czytelników, w szczególności tych najmłodszych, przychodzących na spotkania autorskie organizowane w bibliotekach i szkołach w całym kraju. Zebrała również wiele pozytywnych recenzji w mediach zajmujących się twórczością dla dzieci oraz uzyskała wysoką ocenę czytelników portalu Lubimy Czytać.

Co więcej, Tomasz sam jest ojcem dwóch wspaniałych chłopców (w wieku dziesięciu i pięciu lat), a jako komik stale pracujący z dziećmi w szpitalach (Fundacja Czerwone Noski) celnie trafia w gusta najmłodszego odbiorcy. Potwierdzają to wesołe dziecięce śmiechy i krzyki, jakie towarzyszą każdemu ze spotkań autorskich, ubarwianych przez niego licznymi anegdotami, treściami edukacyjnymi oraz zabawami integracyjnymi z dziećmi.

„Ekstra-Staś” zdobył patronat prestiżowych portali: MiastoDzieci.pl, Qlturka.pl oraz Moje Dzieci Kreatywnie. Będzie sprzedawany również przez świetnie znaną Rybniczanom Księgarnię Orbita na rynku.

22 maja planowane jest spotkanie autorskie z Tomkiem Nowaczykiem, właśnie w Orbicie!!! Obecność mieszkańców naszego miasta – obowiązkowa!