Premiera książki dla dzieci i rodziców: Najlepsiejszy przyjaciel

📅 środa 03.07.2024 do środa 17.07.2024
Premiera książki dla dzieci i rodziców: Najlepsiejszy przyjaciel
Kiedy opowieści dla dzieci pisane są przez doświadczonego psychologa, wtedy rodzice mogą być pewni, że są one niezaprzeczalnie wartościową pozycją na liście lektur dla maluszka. Tak jest w przypadku terapeutycznych bajek autorstwa Anny Rejmer, zatytułowanych „Najlepsiejszy przyjaciel”.

Wspomniana książka, która swoją premierę miała w czerwcu (nie bez powodu – w końcu czerwiec, zaczynając się Dniem Dziecka, stanowi najbardziej dziecięcy miesiąc w roku!), jest niezwykle potrzebna zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Anna Rejmer, doświadczona psycholog, wychodzi naprzeciw dziecięcym lękom i podaje receptę rodzicom, jak sobie z nimi radzić.

„Najlepsiejszy przyjaciel” już w samym tytule robi ukłon w stronę najmłodszych („najlepsiejszy” to nawiązanie wprost do dziecięcego języka). Dlaczego? W pokonywaniu lęków niezwykle istotne jest wejście w dziecięce buty, wczucie się w ich sytuację. To właśnie Anna Rejmer chciała podkreślić.

Książka ta to trzy magiczne opowieści, które nie tylko bawią, ale także koją. Autorka zabiera nas w podróż po krainie dziecięcych emocji i problemów. Mali bohaterowie mierzą się z wyzwaniami,
z którymi rodzice najczęściej zgłaszają się do jej gabinetu ze swoimi pociechami: lękiem przed ciemnością, lękami nocnymi, nieśmiałością i brakiem kontroli nad emocjami. Każdą bajkę uzupełnia psychologiczna wiedza z zakresu danego tematu. Rodzice znajdą tam również garść cennych i porad popartych bogatym doświadczeniem autorki.

Rejmer, w „Najlepsiejszym przyjacielu” podpowiada, jak rozmawiać z dziećmi o emocjach i w jaki sposób radzić sobie z nimi, zwłaszcza, gdy są trudne. Proponuje wiele praktycznych rozwiązań, które pomagają jej małym pacjentom.

Książka pomaga uporać się zarówno dzieciom, jak i rodzicom z dwoma bardzo częstymi trudnościami w wieku przedszkolnym – lękiem przed ciemnością oraz nieśmiałością – przyznaje Joanna Madej, psycholog, która swoją wiedzą dzieli się na profilu @psychologia_domowa. A Roksana Benedykciuk, specjalizująca się w psychologii dzieci i młodzieży (@psycholog_dzieciecy_rb) dodaje: – Autorka pokazuje, że każdy ma swój wyjątkowy talent, który uzupełnia się ze zdolnościami innych osób, aby tworzyć spójną całość.

Anna Rejmer, „Najlepsiejszy przyjaciel”, BookEdit 2024.

***
Anna Rejmer prowadzi własny gabinet terapeutyczny od 2017 roku. Jest absolwentką studiów magisterskich z psychologii klinicznej oraz specjalistką w dziedzinie psychologii dzieci i młodzieży. Od lat pracuje nad problemami dzieci i rodziców po rozpadzie rodziny, skupiając się na kwestii ograniczania kontaktów dziecka z jednym z rodziców. W ramach społecznej kampanii „Gdzie byłeś, tato?” podniosła świadomość tego problemu. W 2020 roku zdobyła tytuł „Osobowość Roku” w kategorii działalność społeczna i charytatywna, a w 2022 roku nagrodę „Osobowość Roku” w kategorii Nauka (plebiscyty organizowane przez „Polska The Times”. Była zapraszana do telewizji jako ekspert ds. psychologii dzieci i młodzieży. Bazując na najnowszych odkryciach naukowych, oferuje precyzyjną pomoc terapeutyczną, dostosowaną do indywidualnych potrzeb pacjentów.

Wydawnictwo: BookEdit
Data premiery: 2024-06-28
Liczba stron: 58
Autor: Anna Rejmer

879 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent