Praska Dorożka Teatralna – Teatr Baj

Teatr Baj, Jagiellońska, Warszawa mapa

sobota 10.09.2016 do niedziela 11.09.2016

bezpłątne

Teatr BAj spektakl weekend

Teatr Baj i Stowarzyszenie Pedagogów Teatru zapraszają z mieszkańcami Pragi na Podwórza. W sobotę 10 września na dziedzińcu Teatru Baj będzie wystawiany po raz ostatni w tym roku spektakl „W kole”. W niedzielę 11 września na podwórku przy ul. Kłopotowskiego 28 będzie można zobaczyć etiudy teatralne, posłuchać muzyki na żywo i podwórkowych ballad. Wstęp wolny.

Podwórza są kontynuacją idei projektu Praska Dorożka Teatralna. W czerwcu i lipcu, zawsze w sobotę, jedno z praskich podwórek odwiedzała Praska Dorożka Teatralna. Z kolorowego samochodu, z żyrafą na przedzie i chorągwiami na dachu, wysiadali aktorzy, a potem odbywała się prezentacja spektaklu „W kole” Krystyny Miłobędzkiej w reżyserii Sebastiana Świądra. Przyjazd dorożki poprzedzała praca animatorów ze Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, z kolei od zakończenia spektaklu przez następne dni dzieci z podwórka, na którym pojawiła się w weekend Praska Dorożka Teatralna, brały udział w warsztatach, dzięki którym uczyły się, jak ze zwykłych przedmiotów – desek, kapsli, butelek, klapka – daje się zrobić teatr.

Tym razem na praskie podwórko weszły zespoły złożone z aktora Teatru Baj i pedagoga. Ich zadaniem jest wypracowanie wspólnie z mieszkańcami tych podwórek etiud teatralnych, które zostaną zaprezentowane w trakcie finału projektu Podwórza. To jednak nie koniec planów na ten dzień, w niedzielę 11 września od 15:00 organizatorzy Podwórz zapraszają też na muzykę na żywo, podwórkowe ballady oraz skromny poczęstunek.

Pierwszego dnia Teatr Baj zaprasza do siebie. Drugiego dnia wychodzi poza własny budynek na praskie podwórko, aby wziąć udział w eksperymencie aktorsko-animacyjnym, który wypracowano na podstawie materiałów zebranych przez animatorów w czerwcu i lipcu.

Program:

10 września | sobota | godz. 18:00 | dziedziniec Teatru Baj, ul. Jagiellońska 28 | spektakl „W kole”

11 września | niedziela | godz. 15:00 | podwórko przy ul. Kłopotowskiego 28 | finał Podwórz

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do 2022 roku. Partner strategiczny projektu: Stowarzyszenie Pedagogów Teatru. Współpraca: Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej GPAS Praga Północ, LUB/LAB.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Teatr Baj dla dzieci - spektakle dla młodych widzów w Warszawie

Teatr BAJ

Baj jako jedyny teatr lalek dla dzieci w Polsce został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze – Gloria Artis". Na wniosek dzieci Międzynarodowa Kapituła przyznała Ewie Piotrowskiej, Dyrektorowi Teatru Baj, …

Więcej

Adres:

ul. Jagiellońska 28
03-719 Warszawa


Kontakt:

0 22 818 08 21, 619 80 77
bow@teatrbaj.pl
http://www.teatrbaj.waw.pl

Zobacz także