Praska Dorożka Teatralna na Podwórzach

pomiędzy ulicami Kłopotowskiego 28 a Okrzei 29
📅 niedziela 12.05.2019
Praska Dorożka Teatralna na Podwórzach
Nastała już majowo-czerwcowa pogoda, kwiaty zakwitły, a Bajowa nysa przeszła stosowny przegląd. Aktorzy przymierzyli zeszłoroczne kostiumy i szczęśliwie okazało się, że wszystkie pasują. Nie ma więc na co czekać, trzeba zacząć grać. Od 12 maja podwórka warszawskiej Pragi ponownie odwiedzać będzie Praska Dorożka Teatralna. Wszystkie spektakle prezentowane są bezpłatnie.

Praska Dorożka Teatralna na Podwórzach, czyli co?
Teatr Baj, we współpracy ze Stowarzyszeniem Pedagogów Teatru, już po raz czwarty rozpoczyna plenerowe działania artystyczne i animacyjne na podwórkach warszawskiej Pragi. Nietypowość i świąteczność tej sytuacji polega na tym, że aktorzy nie wchodzą na wysoką, ciemną scenę, a publiczność nie siada w wygodnych teatralnych fotelach, w dostojnym budynku. Zaproszeni przez mieszkańców odwiedzamy natomiast ich codzienne przestrzenie, najbliższe podwórka czy placyki. Tam budujemy sceniczną magię i zapraszamy do prawdziwego, choć tak nietypowego, teatru. Zostawiamy przestrzeń do refleksji i zadumy, ale chcemy też dzielić się uśmiechem i budzić w dzieciach dodatkowe pokłady radości.

Kiedy zaczynamy?
Na inaugurację tegorocznych działań zapraszamy 12 maja o godz. 19:00 na prezentację spektaklu „Minutka” na urokliwym podwórku pomiędzy ulicami Kłopotowskiego 28 a Okrzei 29. Potem lawina wydarzeń ruszy pełną parą.

Co można zobaczyć?
• spektakl „W kole”, skierowany do kilkuletnich dzieci i stawiający pytanie: czy lepiej pozostać w kole oddzielnie i budować swój świat w pojedynkę, czy otworzyć je na obecność innych, która zaciera jasne i wyraźne podziały między „ty” i „ja” / dla wszystkich od 4 lat;
• spektakl „Dom„, powstał na podstawie rozmów z mieszkańcami Pragi przeprowadzonymi przez zespół / dla wszystkich od 10 lat;
• koncert-spektakl „Prognoza Pogody” zespołu Bardzo Duży Dom, czyli niezwykle energetyczne koncerty, które angażują, zarówno dorosłych, jak i dzieciaki, zachęcając je do wspólnego tańczenia i śpiewania / dla wszystkich;
• spektakl „Minutka”, bardzo refleksyjna podróż do przyszłości i do … starości głównych bohaterów / dla wszystkich od 10 lat;
• spektakl „Nie wywołuj wilka”, dowcipne, błyskotliwe, pełne nieprzewidzianych zwrotów akcji przedstawienie pacynkowe z towarzyszeniem kontrabasu / dla wszystkich od 6 lat.

A za chwilę… kolejna premiera!
Pod koniec sierpnia zaprosimy Was na kolorowy, głośny i muzyczny spektakl „Pinokio” w reżyserii Michała Derlatki.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej teatrbaj.pl/BajdlaPragi oraz profilu Baj dla Pragi na Facebooku.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.