Pożyczalscy i wielki świat – premiera audiobooka

piątek 28.05.2021 do piątek 11.06.2021

Pożyczalscy i wielki świat - premiera audiobooka

Pożyczalscy, którzy nieopatrznie dali się zauważyć nieprzyjaźnie nastawionym do nich ludziom, musieli w trybie natychmiastowym uciekać z willi, która do tej pory była ich bezpiecznym schronieniem. W takim momencie rozstaliśmy się z sympatycznymi bohaterami w pierwszym tomie cyklu Mary Norton.

Grosiek, jego żona Domilia oraz ich córka Arietta ruszają przed siebie, byle jak najdalej i jak najszybciej oddalić się od niebezpiecznej willi. Problem w tym, że nigdy jej nie opuszczali i zupełnie nie znają świata poza domem.

Jedyna nadzieja to wuj Hendryk, który dawno temu zmuszony został do „emigracji”, jeżeli go odnajdą, będą uratowani. Przez kilka dni przedzierają się przez trawę, która z ich perspektywy staje się zaroślami nie do pokonania, napotykają na niebezpieczeństwa w postaci myszy, trzmieli, ślimaków albo ptaków. Życie pod gołym niebem, w dzikiej, wiejskiej głuszy okazuje się znacznie trudniejsze, niż im się wydawało. Chociaż ma również nieoczekiwanie miłe akcenty: Arietta po raz pierwszy w życiu kąpie się w jeziorze. W końcu znajdują schronienie w porzuconym starym bucie. I organizują swoje życie w zupełnie nowych okolicznościach od samego początku: zbierają ziarna zbóż, co sprzyja przejściu na wegetarianizm, i przygotowują się na przyjście mrozów, które już niebawem nadejdą wraz z zimą. W ich otoczeniu pojawia się nowa postać – to tajemniczy Pożyczalski, dziki samotnik Bałganiasz…

Wykreowany przez Mary Norton świat działa na wyobraźnię. Doskonale znajome przestrzenie (łąka, rzeka, drzewo) stają się dla bohaterów książki fantastyczną przestrzenią, groźną i pełną nieoczekiwanych niebezpieczeństw.

czyta: Edyta Jungowska
tłumaczenie: Maciejka Mazan
reżyseria: Rafał Sabara
muzyka: SzaZa – Szamburski/Zakrocki
ilustracje: Emilia Dziubak
projekt okładki: Jan Wawrynkiewicz
wydawnictwo: Jung-Off-Ska sp. z o.o. sp.k.
Wydane we współpracy z Wydawnictwem Dwie Siostry,
wydawcą serii książek o rodzinie Pożyczalskich
czas: 7 godzin
płyta w formacie MP3 dostępna również w wersji do pobrania
cena: 37.99 zł.
wiek: 6-12 lat
ISBN 978-83-62264-64-3

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie