Poznawaj Warszawę bez wychodzenia z domu. Bezpłatne warsztaty dla dzieci i rodziców

📅 sobota 05.12.2020
Trwa kolejna edycja rodzinnych warsztatów architektonicznych „Moje Miasto Warszawa”. Zajęcia przeniosły się do sieci, ale cel pozostał ten sam – przybliżyć najmłodszym architekturę Warszawy i przy tym twórczo spędzić czas.

Sobotnie spotkania w Domu Spotkań z Historią, na których rodzice i dzieci wspólnie budowali i projektowali miasto zmieniają formę. Jak większość aktywności w ostatnich tygodniach, zostają przeniesione do sieci. Bezpłatne warsztaty odbywają się na platformie zoom, a uczestnicy w domowych warunkach najpierw uzupełniają swoją wiedzę o Warszawie, a następnie tworzą budynki i obszary miasta z dostępnych w domu materiałów.

Piąta edycja bezpłatnych warsztatów „Moje Miasto Warszawa” trwa od września 2020 r.
W planie tej edycji znalazło się 15 spotkań, na których dzieci i rodzice wspólnie budują, projektują, a przy tym poznają fragmenty Warszawy. Dotychczas uczestnicy zgłębiali historię Wisły, zajmowali się tematem ekologicznej komunikacji w mieście, badali tereny zielone stolicy, czy poznawali kolejno wszystkie jej dzielnice.

Program na najbliższe tygodnie:

07.11 | Legendy Warsa i Sawy
21.11 | Kiedy budynek staje się zabytkiem?
28.11 | Warszawska Starówka
05.12 | Detal architektoniczny – wnętrza, dekoracje, posadzki

To nie koniec cyklu, kolejne zajęcia piątej edycji odbędą się w 2021 r.

Zadaniem warsztatów jest nie tylko edukacja w zakresie architektury, historii, urbanistyki,
ale też pokazanie miasta jako sprawnie funkcjonującej, złożonej całości. Zajęcia uwrażliwiają dzieci na przestrzeń i jej różnorodność, a dodatkowo kształtują postawę świadomego, wpływającego na otoczenie mieszkańca Warszawy.

Czy i jak motywować dzieci

Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Liczba miejsc jest ograniczona.
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat oraz ich rodziców.
Zapisy odbywają się pod adresem: https://bit.ly/mmw5zapisy

Szczegóły znajdują się na stronie tubylotustalo.pl i na facebookowym wydarzeniu.

Organizator: Tu było, tu stało, Stowarzyszenie Masław
Partnerem warsztatów jest Dom Spotkań z Historią.
Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.