Poznańskie Dni Rodziny – oferta Rezerwatu Archeologicznego Genius loci

Ul. Ks. I. Posadzego 3 mapa

sobota 15.05.2021 do niedziela 16.05.2021

Poznańskie Dni Rodziny – oferta Rezerwatu Archeologicznego Genius loci

Sobota 15.05, dzień pod hasłem: Majówka u Piastów

10.00 – 17.00 Połącz kropki, czyli kilka ciekawostek o średniowiecznym grodzie na Ostrowie Tumskim – proponujemy rodzinom spacer edukacyjny w formie gry terenowej na Ostrowie Tumskim. Wystarczy pobrać i wydrukować ze strony rezerwatu planszę do gry z instrukcją (lub przyjść pod naszą siedzibę na ul. Posadzego 3, gdzie karta będzie do odbioru) i udać się na wyspę katedralną. Dla pierwszych trzech rodzin, które ukończą grę, przewidzieliśmy nagrody książkowe ale wszyscy dołączający do zabawy mogą liczyć na niespodzianki. Gra jest bezpieczna – nie wymaga kontaktu z innymi osobami i na pewno będzie ciekawym sposobem spędzenia czasu z dziećmi podczas majówki.

10.00 – 12.00 zwiedzanie on-line kościoła Najświętszej Marii Panny i ekspozycji wokół kościoła. Na Facebook’u rezerwatu będą pojawiały się wycieczki po kościele – pokażemy cały odnowiony zabytek, do którego przez wiele lat nie było wstępu i wejdziemy do zakamarków, których nie odwiedza się na co dzień. Przejdziemy też całą nową trasę zwiedzania Ostrowa Tumskiego i pokażemy wszystkie nowinki.

12.30 – 14.00– projekcje filmów dla dzieci i dorosłych, które już niedługo będzie można oglądać w kościele Najświętszej Marii Panny (odtwarzane na fb)

14.00 – zwiedzanie rezerwatu on-line (na platformie Zoom – informacje na fb rezerwatu)

16.00 – warsztaty dla dzieci on-line pt. Co po nas zostanie, czyli kilka słów o ludzkim szkielecie (na platformie Zoom – informacje i zapisy na fb rezerwatu)

Niedziela 16 maja, Majówka u Piastów

10.00-14.00 Połącz kropki, czyli kilka ciekawostek o średniowiecznym grodzie na Ostrowie Tumskim – proponujemy rodzinny spacer edukacyjny w formie gry terenowej na Ostrowie Tumskim. Wystarczy pobrać i wydrukować ze strony rezerwatu planszę do gry z instrukcją (lub przyjść pod naszą siedzibę na ul. Posadzego 3, gdzie karta będzie do odbioru) i udać się na wyspę katedralną. Dla pierwszych trzech rodzin, które ukończą grę, przewidzieliśmy nagrody książkowe ale wszyscy dołączający do zabawy mogą liczyć na niespodzianki. Gra jest bezpieczna – nie wymaga kontaktu z innymi osobami i na pewno będzie ciekawym sposobem spędzenia czasu z dziećmi podczas majówki.

12.00 zwiedzanie rezerwatu on-line (na platformie Zoom – informacje na fb rezerwatu)

13.00-14.30 warsztaty dla dzieci pt. Co po nas zostanie, czyli kilka słów o ludzkim szkielecie (na platformie Zoom – informacje i zapisy na fb rezerwatu)

10.00 – 15.00 zwiedzanie on-line kościoła Najświętszej Marii Panny i ekspozycji wokół kościoła. Na fb rezerwatu będą pojawiały się wycieczki po kościele – pokażemy cały odnowiony zabytek gdzie przez wiele lat nie było wstępu i wejdziemy do zakamarków, których nie odwiedza się na co dzień. Przejdziemy też całą nową trasę zwiedzania Ostrowa Tumskiego i pokażemy wszystkie nowinki.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie