Poznań Motor Show – Motomiasteczko dla dzieci

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14
📅 piątek 07.04.2017 do niedziela 09.04.2017
Poznań Motor Show
Weekend zaczyna się w piątek, od 10.00! Już wkrótce startuje najważniejsza motoryzacyjna impreza w tej części Europy. Co przygotowali przedstawiciele największych, światowych motoryzacyjnych marek? Wśród atrakcji znajdą się m.in. Motomiasteczko dla dzieci, tor ŠKODA KODIAQ, zlot caravaningowy i Motor Show Film Fest.

Miasteczko dla dzieci od Mercedes-Benz

Z okazji hucznie świętowanego podczas Poznań Motor Show, 50-lecia Mercedes-Benz AMG, organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych miłośnikach motoryzacji. Dzięki specjalnie przygotowanemu przez Mercedes-Benz, programowi plenerowemu dla najmłodszych – dzieci będą miały okazję poznać zasady poruszania się po drodze. Do dyspozycji dla najmłodszych będą samochodziki spod znaku trójramiennej gwiazdy oraz rowery. Dzieci, pod okiem instruktorów, na specjalnie przygotowanej trasie nauczą się prawidłowo odczytywać znaki, wykonywać skręty oraz podejmować bezpieczne decyzje. Na najmłodszych czekają również „bezpieczne” upominki.

7-9.04.2017, plac Marka przed pawilonem 3

Dodatkową atrakcją, będą Wycieczki po stoisku Mercedes-Benz AMG w pawilonie nr 3. Podczas prezentacji eksperci Mercedes-Benz opowiedzą o najatrakcyjniejszych samochodach znajdujących się na ekspozycji, między innymi o wyjątkowych modelach samochodów Mercedes-AMG. Zapraszamy pasjonatów motoryzacji podczas wszystkich dni targowych Motor Show 2017.

6-9.04.2017, godziny: 11:00, 13:00, 15:00, 17:00, pawilon 3

Więcej na www.motorshow.pl

Tor ŠKODA KODIAQ

Jedną z atrakcji tegorocznego MOTOR SHOW w Poznaniu będzie imponujący tor, na którym swoich kompetencji dowodzić będzie ŠKODA KODIAQ.

Od 7 do 9 kwietnia miłośnicy motoryzacji na Placu Św. Marka będą mogli przeżyć prawdziwą przygodę, pod okiem kierowców ze Skoda Auto Szkoły pokonując tor i wszystkie znajdujące się na nim przeszkody, m.in. rampę, huśtawkę, leśne wyboje czy piaszczyste podłoże.

Tor został opracowany w sposób, pozwalający na zaprezentowanie szeregu nowych rozwiązań technologicznych, które znalazły zastosowanie w nowym SUV-ie ŠKODY, w tym kamera 360 czy  system zapobiegający staczaniu się pojazdu podczas podjeżdżania na wzniesienie oraz zjeżdżania ze wzniesienia.

Przejażdżka nowym modelem ŠKODY będzie wyjątkowym doświadczeniem także z uwagi na fakt, iż każdy uczestnik wydarzenia otrzyma mailem film z najlepszymi momentami ze swojej jazdy.
W namiocie rejestracyjnym przy torze ŠKODA przygotowała także inne atrakcje, takie jak gra Beeper Ball Game (polega na jak najszybszym wyłączeniu przez zawodników pojawiających się sekwencyjnie lampek) czy Greenscreen, dzięki któremu każdy zawodnik zrobi sobie zdjęcie ze ŠKODĄ KODIAQ na jednym z trzech teł.

Zapisy na jazdę na torze odbywają się w namiocie rejestracyjnym od godz. 9.00 do 16.00. Tor otwarty jest do godz. 18.00.

Land Rover „Offroad”

Niewątpliwą atrakcją Poznań Motor Show, będzie licząca 1100m² „Strefa Land Rover”, na której
w widowiskowy sposób zaprezentowane zostaną możliwości nowego Land Rover Discovery. Będzie możliwość przetestowania nowego Discovery, na krótkim torze, symulującym jazdę terenową – strome podjazdy i zjazdy, możliwości jazdy samochodem w przechyle, a także możliwości maksymalnego wykrzyżu osi oraz skoku zawieszenia. Do dyspozycji będą wykwalifikowani instruktorzy Land Rover Experience.

6-9.04.2017, plac Marka

Zlot caravaningowy

Kolejna edycja zlotu miłośników „domów na kołach”. Tereny przy pawilonach numer 1, 2 i 15, w których odbywać się będzie salon caravaningowy, będą gościć właścicieli kamperów i przyczep kempingowych. Na zlocie mile widziany jest każdy, kto uprawia ten rodzaj turystyki, szczególnie te osoby, które dopiero chciałyby zasmakować caravaningu. Każdy taki zlot to okazja do spotkań, rozmów, wymiany cennych doświadczeń i wspólnego planowania wyjazdów w rozpoczynającym się nadchodzącym sezonie.

Zlot organizowany jest przez forum CamperTeam przy wsparciu medialnym „Polskiego Caravaningu”.